Tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje 2018/19 (Vanja Arhnaver)

Nazadnje spremenjeno 22.2.2019 , ob 11:24 Urejal: vanja.arhnaver

POROČILO Z OBMOČNEGA TEKMOVANJA

Na območnem tekmovanju, 21. 1. 2019, je učenka Nuša Ključevšek (8. c) dosegla srebrno Cankarjevo priznanje.

ČESTITKE!

POROČILO S ŠOLSKEGA TEKMOVANJA

Tekmovanja se je udeležilo 31 učencev razredne stopnje (4. in 5. r.), ki so skupaj dosegli 13 priznanj, ter 38 učencev predmetne stopnje (6.–9.r.), ki so dosegli 12 priznanj.

Prejemniki bronastih Cankarjevih priznanj:

• razred: JOHANA JELNIKAR ARTENJAK, KATARINA PETERKA, TISA ZUPANČIČ, VANE KUKOVICA, KRISTINA PIRC;
  • razred: LUCIJA GODEC, EVA ŠPEC, NAOMI TANCER, ZOJA ROKAVEC, LUČKA ROTAR, ŠTEFAN GOLOUH, ANJA KRANJEC, SERGEJ NOVAK;
  • razred: MAJ MOHAR, NIKA HORVAT;
  • razred: NELI TANCER, TILEN JERIN, SUMEJA SPAHIĆ;
  • razred: TINA JERINA, NUŠA KLJUČEVŠEK, KLARA HIRŠEL, MARIA ELENA CIVIDINI;
  • razred: LIZA POTISEK, LOVRO KLINC, MAŠA ŠTRUS.

Na območno tekmovanje so se uvrstili 4 učenci: TINA JERINA, NUŠA KLJUČEVŠEK, LIZA POTISEK in LOVRO KLINC.

ČESTITKE VSEM!

Tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje poteka v okviru Zavoda Republike Slovenije za šolstvo. Državna komisija tekmovanja je oblikovala naslov in izbrala besedila za šolsko leto 2018/2019, ki bodo podlaga za preverjanje bralne zmožnosti ter zmožnosti pisanja besedil, povezanih z izbranimi književnimi teksti ter priporočeno dodatno literaturo. Vse informacije bo komisija postopoma objavljala na spletnih straneh Zavoda Republike Slovenije za šolstvo (https://www.zrss.si/ucilnazidanaftekmovanja/tekmovanje-iz-slovenscine-za-cankarjevo-priznanje).

Naslov tekmovanja: DEDIŠČINA IDENTITETE

ŠOLSKO TEKMOVANJE (4.-9.r.): 11. 12. 2018

OBMOČNO (8. in 9.r.): 23. 1. 2019

DRŽAVNO (8. in 9.r.): 9. 3. 2019