ŠPORTNA TEKMOVANJA

Nazadnje spremenjeno 19.5.2019 , ob 23:10 Urejal: Petra Kobe

FINALE DRŽAVNEGA PRVENSTVA V NOGOMETU  – 14. 5. 2019

V torek, 14. 5. 2019, se je v športni dvorani v Litiji odvijalo finale državnega tekmovanja v nogometu za učence. Organizator tekmovanja je bila OŠ Gradec. To je bil za našo šolo pravi športni praznik, saj so praktično  vsi učenci prišli vzpodbujat domačo ekipo, ki ji je uspel tako velik uspeh, kot je bila uvrstitev v finale državnega prvenstva. Na tekmovanju so poleg naših fantov sodelovale še ekipe OŠ Žalec, OŠ Venclja Perka iz Domžal in OŠ Franja Goloba iz Prevalj. Vzdušje na tribunah je bilo fenomenalno. Domača publika je navijala za svoje favorite, hkrati pa športno vzpodbujala tudi ostale ekipe. Dogajanje so popestrile tudi navijačice, plesni nastop skupine NLP s  plesno koreografijo Turisti (koreografinja Katjuša Premk) in nastop ritmične skupine športnega kluba Bleščica, pod vodstvom Karoline Aškerc.

V prvi tekmi sta se pomerili ekipi OŠ Žalec in ekipa OŠ Franja Goloba iz Prevalj. Slavila je ekipa OŠ Žalec (7:1). Sledila je tekma domače ekipe OŠ Gradec proti ekipi OŠ Venclja Perka iz Domžal, kjer je domačinom na koncu zmanjkalo koncentracije in zmaga je šla v roke ekipe OŠ Venclja Perka iz Domžal (2:5). V tekmi za 3. mesto so se učenci OŠ Gradec pomerili z ekipo Franja Goloba iz Prevalj. Tretjega mesta so se na koncu veselili Prevelčani (1:2). V tekmi za 1. mesto pa je ekipa OŠ Žalec suvereno premagala Domžalčane (4:1).

Končni vrstni red:

1. OŠ Žalec

2. OŠ Venclja Perka Domžale

3. OŠ Franja Goloba Prevalje

4. OŠ Gradec Litija

Našim fantom, pod vodstvom Mateja Bajdeta, čestitamo za borbenost in požrtvovalnost!

Tudi v šolskem letu 2018/19 bomo z učenci in učenkami sodelovali na različnih športnih tekmovanjih, in sicer:

• LJUBLJANSKI MARATON (oktober 2018)
  • TEKMOVANJE V ROKOMETU ZA STAREJŠE UČENKE (november 2018)
  • TEKMOVANJE V NOGOMETU ZA STAREJŠE UČENCE  (november 2018)
  • MLADINA IN GORE (november 2018)
  • TEKMOVANJE V KOŠARKI ZA STAREJŠE UČENCE (december 2018)
  • TEKMOVANJE V ODBOJKI ZA STAREJŠE UČENCE IN UČENKE (januar 2019)
  • ŠOLSKI PLESNI FESTIVAL (maj 2019)
  • ATLETSKO TEKMOVANJE ZA MLAJŠE IN STAREJŠE UČENCE (maj 2019)
  • TEKMOVANJE V RAFTINGU ZA STAREJŠE UČENCE (junij 2019)
  • LITIJSKI TEK (junij 2019)

Sestava ekip in priprave na tekmovanja bodo v domeni športnih pedagogov.

Objavljeno: 9 septembra 2018 , Avtor: Petra Kobe