Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje (Jernej Grdun, Anita Mikša)

Nazadnje spremenjeno 6.12.2018 , ob 16:07 Urejal: Anita Mikša

Za nami je tudi državno tekmovanje iz znanja biologije, ki je potekalo 30. 11. na OŠ Koseze v Ljubljani. V hudi konkurenci 600 udeležencev je učenec Lovro Klinc iz 9. b prejel srebrno Proteusovo priznanje.

ČESTITKE!

Mentorica Anita Mikša

Dne 17. 10. so učenci tekmovali na šolskem nivoju in dva učenca Lovro Klinc iz 9.b ter Rina Grošelj iz 8. b sta se uvrstila na državno tekmovanje.

Prirodoslovno društvo Slovenije vsako leto razpiše novo temo za učence, ki jih bolj zanima naravoslovje. Letošnja tema za učence 8. in 9. razredov, ki se bodo udelžili tekmovanja, so PLEVELI.

Učenci bodo tekom priprav spoznavali raznovrstnost in ogroženost plevelov Slovenije. Bolj natančno bodo morali poznati 12 najpogostejših plevelov. Več informaciji bodo dobili pri urah biologije.

Šolsko tekmovanje se bo izvedlo 17. 10. 2018.

Državno tekmovanje pa bo 30. 11. 2018.

Učence 8. in 9. razreda vabimo k vpisu in jim že vnaprej želimo čim boljši uspeh.

Objavljeno: 6 septembra 2018 , Avtor: Anita Mikša