Tekmovanje iz znanja logike 2018/19 (Astrid Žibert)

Nazadnje spremenjeno 5.11.2018 , ob 9:40 Urejal: Astrid Žibert

POROČILO Z DRŽAVNEGA TEKMOVANJA

Pet učencev (Nuša Šef, Matej Logaj, Jan Juvančič, Tomaž Gobec, Lovro Klinc) se je 20. oktobra udeležilo državnega tekmovanja na OŠ Šmartno. Dosegli so odličen uspeh:

Nuša Šef – zlato priznanje (80% možnih točk)

Matej Logaj – zlato priznanje (79% možnih točk)

Lovro Klinc – srebrno priznanje (60 % možnih točk)

ČESTITKE VSEM!

_______________________________

POROČILO S ŠOLSKEGA TEKMOVANJA

Tekmovanja se je udeležilo 26 učencev, prejeli so 17 bronastih priznanj.

6. razred: Nik Mizori, Matic Jančar, Maj Mohar

7. razred: Jan Juvančič, Matej Logaj, Nuša Šef, Ajdin Delalović, Neli Tancer, Pina Lucija Golouh, Nataša Lipič

8. razred: Tomaž Gobec, Jakob Mur, Tim Sladič, Alex Božič, Maria Elena Cividini

9. razred: Lovro Klinc, Patricija Fašing

Na državno tekmovanje, ki bo 20. 10. 2018 na OŠ Šmartno, se je uvrstilo pet učencev: Jan Juvančič, Matej Logaj, Nuša Šef, Tomaž Gobec in Lovro Klinc.

Tekmovanje poteka iz znanja logike, logičnega mišljenja in lingvistike.

Cilji tekmovanja iz logike so:

• širjenje znanja in poglabljanje že osvojenega znanja na področju logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih pri nadgrajevanju znanja s področja logike in lingvistike nad zahtevnostjo šolskega programa,
  • primerjanje znanja med učenci na področju logike in lingvistike,
  • popularizacija logike in lingvistike ter izbirnega predmeta logika,
  • odkrivanje in razvijanje sposobnosti povezovanja drugih znanj in logike,
  • odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za logično mišljenje in lingvistiko,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih k logičnemu razmišljanju in odločanju.

Na naši šoli organiziramo tekmovanje za učence od četrtega do devetega razreda. Učenci od sedmega do devetega razreda pa se lahko udeležijo tudi državnega tekmovanja, v kolikor so prvi v svoji tekmovalni skupini.

Šolsko tekmovanje iz logike bo v četrtek, 27. septembra 2018, ob 12.30. Državno tekmovanje pa bo v soboto, 20. oktobra 2018. Na šolskem tekmovanju lahko učenci dosežejo bronasto priznanje, na državnem pa srebrnega ali zlatega.

Priprave na tekmovanje bodo za učence predmetne stopnje potekale v okviru interesne dejavnosti, in sicer na matični šoli ob torkih in četrtkih 6. in 7. šolsko uro, na POŠ Vače pa ob ponedeljkih 6. in 7. šolsko uro.  Za učence 4. in 5. razredov bodo priprave potekale v okviru dodatnega pouka.

Naloge lahko poiščete tudi na spletni strani: https://www.zotks.si/naloge/logika/all.

Objavljeno: 5 septembra 2018 , Avtor: Astrid Žibert