Tekmovanje iz znanja matematike za Vegovo priznanje 2018/19 (Tina Hojnik)

Nazadnje spremenjeno 11.9.2018 , ob 16:10 Urejal: alenka.zupancic

Državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike je eno najstarejših tekmovanj osnovnošolcev v znanju katerega izmed šolskih predmetov, saj je bilo prvo, tedaj še republiško tekmovanje, organizirano že v šolskem letu 1964/65. V šolskem letu 1970/71 je tekmovanje dobilo ime po Juriju Vegi: TEKMOVANJE OSNOVNOŠOLCEV V ZNANJU MATEMATIKE ZA VEGOVA PRIZNANJA.

Od šolskega leta 2015/16 tekmovanje poteka v dveh stopnjah. Prva stopnja je šolsko tekmovanje za učence od 1. do 9. razreda (naloge MEDNARODNEGA MATEMATIČNEGA KENGURUJA), kjer lahko učenci dosežejo bronasto Vegovo priznanje. Druga stopnja je državno tekmovanje za učence od 5. do 9. razreda, kjer lahko učenci dosežejo srebrno ali zlato Vegovo priznanje.

Cilji tekmovanja so:

• širjenje znanja in poglabljanje že osvojenih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju matematike za OŠ,
  • primerjanje znanja med učenci na področju matematike,
  • popularizacija matematike,
  • odkrivanje in spodbujanje za matematiko nadarjenih učencev,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja matematike,
  • spodbujanje druženja mladih iz različnih šol in okolij.

ŠOLSKO TEKMOVANJE bo v četrtek, 21. 3. 2019, DRŽAVNO TEKMOVANJE pa v soboto, 13. 4. 2019.

Priprave na tekmovanje bodo potekale pri učiteljici Tini Hojnik v okviru dodatnega pouka matematike, interesne dejavnosti matematični krožek in po dogovoru z učenci.

Objavljeno: 9 septembra 2018 , Avtor: tina.hojnik