Tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni v šol. letu 2018/19 (Anita Mikša, Jernej Grdun)

Nazadnje spremenjeno 23.11.2018 , ob 17:33 Urejal: Anita Mikša

Za nami je tudi že državno tekmovanje, ki so se ga 17. 11. na OŠ Trbovlje udeležili spodaj omenjeni učenci. SREBRNO PRIZNANJE  prejme LIZA POTISEK, učenka 9. b razred.

Iskrene čestitke!

Mentorica Anita Mikša

Tekmovanje iz znanja z naslovom: Kaj veš o sladkorni bolezni, poteka že dvajseto leto pod okriljem Zveze društev diabetikov Slovenije.

Letošnji poudarek je na prepečevanju sladkorne bolezni tipa 2 z uravnoteženo prehrano, telesno aktivnostjo, zapletom na očeh, nogah in v ustni votlini.

Sodelovali bodo učenci 8. in 9. razredov.

Šolsko tekmovanje bo potekalo 12. 10. 2018.

Državno tekmovanje pa bo 17. 11. 2018.

S podrobnostmi tekmovanja bodo učenci seznanjeni pri urah biologije.

Znani so že prvi rezultati šolskega tekmovanja.  In sicer tekmovalo je 26 učencev na MŠ ter 3 na POŠ Vače.  Prvi trije najboljši učenci Lovro Klinc 9.b, Liza Potisek 9.b in Rina Grošelj 8.b, so se uvrstili na državno tekmovanje. Dobitnikov bronastih priznanj pa je 15.

Vsem iskrene čestitke.

Objavljeno: 5 septembra 2018 , Avtor: Anita Mikša