Tekmovanje Logična pošast 2018/19 (Astrid Žibert)

Nazadnje spremenjeno 7.6.2019 , ob 10:17 Urejal: Astrid Žibert

DRŽAVNO TEKMOVANJE

Na državnem tekmovanju so naslednji učenci osvojili  srebrno državno priznanje:

Matic Gorenc, Brina Pok, Pia Dražumerič, Neli Tancer, Nuša Šef in Lovro Klinc.

Iskrene čestitke!

ŠOLSKO TEKMOVANJE

Šolskega tekmovanja se je udeležilo 80 učencev od 4. do 9. razreda.

Na šolskem tekmovanju so osvojili 47 bronastih in 24 srebrnih priznanj.

13 učencev: Ožbej Sakač, Gašper Lotrič Golič, Urban Indof, Anamarija Bokal, Brina Pok, Tjaša Klinc, Matic Gorenc, Neli Tancer, Pia Dražumerič, Lovro Klinc, Matej Logaj, Jernej Bregar in Nuša Šef pa se bodo 25. maja pomerili na državnem tekmovanju.

O TEKMOVANJU

Tekmovanje zajema logične naloge s ciljem, da učenci razvijejo veščine logičnega mišljenja preko razvedrilnih nalog in problemov, polnih zabavnih izzivov, s poudarkom na matematični logiki.

Na naši šoli organiziramo tekmovanje za učence od četrtega do devetega razreda, najboljši učenci pa se bodo udeležili tudi državnega tekmovanja, v kolikor bodo prvi v svoji tekmovalni skupini.

Šolsko tekmovanje iz logike bo v petek, 10. maja 2019, ob 12.30. Državno tekmovanje pa bo v soboto, 25. maja 2019. Na šolskem tekmovanju lahko učenci dosežejo bronasto priznanje, na državnem pa srebrnega ali zlatega.

O terminih priprav bodo učenci obveščeni predvidoma v marcu.

Naloge pa lahko poiščete tudi na spletni strani: https://sites.google.com/site/logicnaposast/vaje-za-tekmovanje.

Objavljeno: 5 septembra 2018 , Avtor: Astrid Žibert