Državno tekmovanje iz znanja geografije

Nazadnje spremenjeno 14.5.2019 , ob 17:22 Urejal: alenka.zupancic

V petek, 12. 4. 2019, je na OŠ Podčetrtek potekalo državno tekmovanje iz znanja geografije. Tekmovanja sta se udeležili dve učenki, PINA LUCIJA GOLOUH in NUŠA ŠEF, ki sta najprej morali opraviti terenski del, nato pa še teoretični del tekmovanja. Učenki sta se uvrstili med najboljšo deseterico celotne Slovenije in tako prejeli ZLATO PRIZNANJE

V letošnjem šolskem letu so bili učenci izredno uspešni na vseh treh ravneh tekmovanja iz znanja geografije.

Na šolskem tekmovanju, ki je bilo 15. 1. 2019, je kar 18 učencev prejelo bronasto priznanje (Lana Breskvar, Nika Horvat, Lana Pokorn, Živa Rovšek, Edona Bajraktaraj, Pina Lucija Golouh, Ema Grabnar, Klara Kajtna Pirnat, Matej Logaj, Nuša Šef, Jakob Mur, Nuša Ključevšek, Tom Štrus, Eva Škrabanja, Matic Ulčar, Lovro Klinc, Patricija Fašing, Liza Potisek). Devet izmed njih se jih je uvrstilo na območno tekmovanje, ki je potekalo na OŠ Nove Fužine, 6. 3. 2019. Srebrnega priznanja se je veselilo 8 učencev (Pina Lucija Golouh, Nuša Šef, Klara Kajtna Prinat, Matej Logaj, Nuša Ključevšek, Lovro Klinc, Patricija Fašing in Liza Potisek).

Iskrene čestitke vsem mladim geografom!

Objavljeno: 13 maja 2019 , Avtor: Manca Poglajen