Rastem s knjigo za sedmošolce MŠ in POŠ Vače (16. 2. 2024)

Avtor: | 22. 02. 2024 | Zgodilo se je

Na letošnji prireditvi Rastem s knjigo, ki je namenjena spodbujanju branja, smo gostili ilustratorko in pisateljico Ireno Režek, mamo našega sedmošolca Oskarja Režka. Pogovor z njo sta vodili osmošolki Katarina Špec in Lara Tomaš. Zastavili sta ji vrsto zanimivih vprašanj, gostja pa je s sabo prinesla tudi veliko originalnih slik, ki so kasneje dobile svoje mesto v knjigah, tako da smo lahko vsaj nekoliko pokukali v ozadje nastajanja likovnih del, ki pozneje v slikanici soustvarjajo sporočilo zgodbe. Za zbrane je zgodbo iz slikanice Dooolgčas, v kateri so Irenine tako ilustracije kot tudi besedilo, doživeto interpretirala petošolka Ema Breznikar.

O projektu Rastem s knjigo je spregovorila knjižničarka iz Knjižnice Litija Aleksandra Mavretič. Hkrati je učence povabila k vpisu v našo domačo splošno knjižnico.

Seveda pa so sedmošolci tudi letos prejeli knjižno nagrado. Tokrat je bil to mladinski roman Irene Androjna Modri otok.

Da je teklo po tehnični strani vse tako, kot je treba, je poskrbel računalničar Nik Potokar, iskrivo pa je učence nagovoril tudi ravnatelj Damjan Štrus.