POŠ Kresnice: Z glasbo po Kresnicah(2016/2017)

Nazadnje spremenjeno 18.10.2019 , ob 11:46 Urejal: Jana Isoski

Projekt se je zaključil 24. junija 2017.

25. 4. 2017 Danes je našo šolo obiskal dedi Jakoba Jereta, gospod Jože Setničar. V okviru projekta » Z glasbo po Kresnicah «, je učence naučil narediti piščal iz vrbovega lubja. Le v tem letnem času je to možno delati, ker je vrba« meževna «. Meževna pomeni, da je pod lubjem vlažna in zato lahko ločimo lubje od lesa. Učenci so izdelali »prdulo«, piščalko in rog. Pri izdelavi so uporabili nožke. Naučili so se spretno ravnati z njimi in nekateri so spoznali, da se lahko tudi urežemo, če smo malce nerodni. Na koncu učne ure so učenci zapiskali učencem nižjih razredov.

POLLETNO POROČILO O IZVAJANJU PROJEKTA

P-038 Polletno poročilo o izvajanju projekta

V četrtek smo imeli glasbeno prireditev v okviru projekta” Z glasbo po Kresnicah. Povabili smo g. Jožeta Setničarja z vnukoma, Mašo in Jakobom ter harmonikaša Timoteja Raspotnika. Gostje so se predstavili s svojimi inštrumenti, naši učenci pa so zaplesali, zapeli in zaigrali igrico. Po kulturnem nastopu smo imeli novoletni sejem z različnimi izdelki(voščilnice, šopki, muce keramični izdelki, snežaki…). Lahko so si privoščili tudi palačinke in čaj in poklepetali s sosedi in znanci. Tudi knjige so si lahko izposodili.

Na naši šoli smo se odločile, da bomo izvajale projekt z naslovom Z glasbo po Kresnicah.

V projekt bodo vključeni vsi učitelji in učenci. K sodelovanju bomo povabili tudi krajane Kresnic(starše, bivše učence, stare starše)…

Cilji projekta so:

•  spoznavanje različne glasbe,
  •  spoznavanje različnih inštrumentov,
  • predstavitve na prireditvah,
  • izdelovanje inštrumentov,
  • razvijanje kulturnih vrednot.
  • Dejavnosti, ki bodo potekale v okviru projekta:
  • K sodelovanju v projektu bomo povabili tudi starše in bivše učence, da nam bodo lahko predstavili svoje pevsko ali inštrumentalno dejavnost.
  • Imeli bomo prednovoletno prireditev.
  • V OPB bodo izdelali razne inštrumente in z njimi spremljali OPZ Kresnice na prireditvi za mamice.
  • V šolo bomo povabili lesene rogiste. Predstavili nam bodo inštrumente in načine izdelave lesenih rogov.
Objavljeno: 8 septembra 2016 , Avtor: angelca.koprivnikar