POŠ Hotič: Po domači pokrajini (2016/2017)

Nazadnje spremenjeno 17.9.2017 , ob 16:20 Urejal: Jana Isoski

V torek, 21. 3. 2017, smo si ogledali grad Bogenšperk.

Na gradu nas je sprejel grajski hlapec Jurij, ki se mu je pridružila še gospa baronica Ana Maksimila Valvasor. Skupaj sta nam preko praktičnih prikazov v razstavljenih zbirkah prikazala življenje v Valvasorjevem času.

V ponedeljek, 13. 3. 2017, smo skupaj s starši in učenci obiskali Muzej v Litiji. Ga. Helena Hauptman nas je z zanimivim predavanjem “popeljala” skozi muzejske zbirke.

Polletno-porocilo-o-izvajanju-projekta

Projekt bomo realizirali z obiskom Muzeja v Litiji (starševski večer), 13. 3. 2017 in kulturnim dnevom – obisk na gradu Bogenšperk, 21. 3. 2017.

Na naši šoli smo se odločile, da bomo izvajale projekt z naslovom Po domači pokrajini.

Trajanje: 5 let.

V projekt bodo vključeni vsi učitelji in učenci.

Učenci bodo v vsako leto obiskali eno izmed kulturnih znamenitosti v domači pokrajini (Muzej v Litiji, grad Bogenšperk, Matično knjižnico; ogled mestnega jedra v Litiji,….).

Cilji projekta so:

•  spoznavanje kulturne dediščine,
  •  širjenje prostorske orientacije,
  • spoznavanje osnovnih značilnosti zemljevida kot pripomočka za orientacijo,
  • razvijanje pozitivnega odnosa do pokrajine, ki nas obdaja,
  • razvijanje sposobnosti orientacije v urbani pokrajini.

V š.l. 2015/216 smo muzej v Litiji ter se  sprehodili po starem mestnem jedru in ogledali znamenite stavbe (Farbarjev grad, Koblerejva hiša, cerkev sv. Nikolaja,…).

DSCN0002Učenci na obisku v Muzeju Litija (1. 4. 2016)

Skupaj smo izdelai tudi mapo, ki jo bomo vsako leto nadgrajevali.

Objavljeno: 7 septembra 2016 , Avtor: Elizabeta Bučar