MŠ: Generacije generacijam ( 2019-20)

Nazadnje spremenjeno 5.1.2021 , ob 13:09 Urejal: aleksandra.krnc
PREDBOŽIČNA AKCIJA PROSTOVOLJCEV
Tudi v času zaprtja šol in izloranosti drug od drugega smo prostvoljci našli način, kako narediti nekaj dobrega in nekoga vsaj malo osrečiti. Organizirali smo akcijo izdelovanja in zbiranja voščilnic, ki so bile namenjene ostarelim in bolnim, ki svoje življenje preživljajo v centrih in domovih za ostarele. Tako smo ohranili prijeten stik z Domom Tisje in Šmelcem v Litiji. Zbrali smo preko 350 čudovitih, unikatnih, domiselnih, prisrčnih voščilnic, z lepimi željami za prihajajoče leto, ki so našle pot do ljudi, katerim so bile namenjene.

ZAHVALA UČENCEM OŠ GRADEC IN NJIHOVIM STARŠEM
Dragi učenci, starši in vsi, ki ste se odzvali povabilu prostovoljcev OŠ Gradec za sodelovanje v dobrodelni akciji in pomagali pričarati kak nasmeh, v imenu prostovoljcev OŠ Gradec iz srca hvala!

Rožnati oktober – mednarodni mesec osveščanja o raku dojk – ustvarjali smo pletene in kvačkane umetnine,

ter odeli drevesa ob šoli v rožnato. Delavnice so potekale skozi mesec oktober, vsak petek od 7.00 do 7. 45 v šolski jedilnici.

V prijetni družbi varovancev Doma Tisje urimo možgane in prste 🙂

3. 2. 2020

20160315_131208
gibalna delavnica v VDC-ju
IGRAMO SE
POLETNA
gibalna delavnica v VDC-ju (2)
DIDAKTIČNI IGRI DOMINO IN SPOMIN
obdarili smo oskrbovance doma za ostarele
GIBALNICE NA PROSTEM Z UPORABO RAVNOTEŽNIH BLAZINIC IN ŽOG
RAVNOTEŽNE BLAZINICE

gibalna delavnica v VDC-ju
GIBALNICE NA PROSTEM Z UPORABO ŽOG IN RAVNOTEŽNIH BLAZINIC
GIBALNICE NA PROSTEM Z UPORABO RAVNOTEŽNIH BLAZINIC IN ŽOG
JESENSKA DELAVNICA

PROJEKT GENERACIJE  GENERACIJAM s  poudarkom na prostovoljstvu

ŠOL. L. 2019/20

V letošnjem šolskem  letu se bo na šoli  nadaljeval projekt  z  naslovom  GENERACIJE  GENERACIJAM.  Učenci, ki bodo  sodelovali v projektu bodo:

• spoznali prostovoljsko delo, namen, smisel, vlogo njih samih.
  • prepoznali lastno vrednost v življenju in v sobivanju z drugimi ljudmi in živalmi.
  • sodelovali z zunanjimi institucijami in jih spoznavali (Dom ostarelih, Društva in zavetišča za zaščito živali, Pediatrična klinika, VDC, SVC, Vrtec Litija …).
  • Razvijali  socializacijo in empatijo.
  • Učenci spoznavali in ozavestili spremembe pogojene s staranjem oz. spremembe, kot posledico bolezni.
  • trudili se bodo k solidarnosti v družbi in gradili spoštljive in strpne medsebojne odnose.
  • Izdelali bomo slike,  didaktične igrače in pripomočke v različne namene (licitacije, pomoč, dobrodelnost).
  • čutili, da opravljajo koristno delo,
  • pridobivali nova znanja,
  • preizkušali svoje sposobnosti,
  • krepili občutek lastne  vrednosti,
  • spoznavali, da krepitev vezi  med različnimi  generacijami  obogati  vse udeležene,
  • spoznavali, da medgeneracijsko navezovanje  stikov in pogovori ob  različnih  dejavnostih, interesih lahko veliko  prispevajo k  sožitju v družbi,

Vodja projekta: Aleksandra Krnc, mag. inkl. ped,

svetovalna delavka

Sodelavci: Andreja Bregar Rop, SVC Litija, Drštva za pomoč in zaščito živali, Dom Tisje, razredniki, učiteljice v OPB

DEJAVNOSTI OZ. VSEBINE,  preko katerih bomo uresničevali zastavljene cilje:

• Sodelovanje z različnimi institucijami –  Dom ostarelih, Društva in zavetišča za zaščito živali, Pediatrična klinika, VDC, SVC … mesečna oz. ob različnih priložnostih izvedba delavnic z različnimi vsebinami (športne, glasbene, likovne, didaktične delavnice, pogovorne urice, bralne urice, skrb za živali).
    •  Obisk varovancev iz drugih institucij (SVC; Dom za ostarele…) ter sodelovanje v aktivnostih na šoli (ob različnih priložnostih).
    •  Pomoč brezdomnim živalim – organizacija in izvedba akcije zbiranja hrane za pomoč brezdomnim živalim (dvakrat letno), vključujejo se varovanci doma za ostarele.
    • Izdelovanje slik za licitacije.
    • Šolski sklad – srečelov, različne šolske prireditve (sodelovanje).
    • Rožnati oktober
    • Vključevanje starejših učenk in učencev v oddelke podaljšanega bivanja.

Sodelovanje v oddelku PB:

• Učenci devetega  razreda se  vključujejo  v delo  OPB po  predhodnem  dogovoru  z  razredničarko in  Ireno  Smrekar, ki  poskrbi  za  povezavo  z  učiteljicami  v OPB po  določenem  urniku (po  en učenec  – eno  uro).

Medsebojna učna pomoč

• Učno uspešni učenci nudijo učno pomoč učencem, ki le-to potrebujejo in jo želijo.

Objavljeno: 14 septembra 2016 , Avtor: aleksandra.krnc