OBVESTILO: sprememba zakona

Nazadnje spremenjeno 19.1.2017 , ob 8:47 Urejal: Tatjana Gombač

Obveščamo vas, da je sprejet Zakon o spremembi in dopolnitvi zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (objavljeno v Ur.l. RS, št. 88/16) , ki širi krog upravičencev do brezplačnega kosila.

S 1.2.2017 so do brezplačnega kosila upravičeni vsi učenci ki :

• se redno šolajo,
  • so prijavljeni na kosilo in
  • pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 36 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji.

Podatke o subvenciji za učence, ki so prijavljeni na kosilo, bo šola pridobila iz CEUVIZ po ustaljenem postopku.
Za vsebinska vprašanja, povezana z odločbami, so pristojni centri za socialno delo.

Za dodatna pojasnila se lahko obrnete na računovodstvo šole.

Ravnateljica:

Litija, 18.1.2017                                                                                                                              Tatjana Gombač

Objavljeno: 16 januarja 2017 , Avtor: Tatjana Gombač