MŠ – V – TD: Lokalno okolje

Nazadnje spremenjeno 9.10.2017 , ob 13:45 Urejal: Astrid Žibert

Petkovo deževno dopoldne smo učenci in učitelji  na matični šoli in POŠ Vače preživeli malo drugače. “Pouk” se je odvijal v družbi lokalnih društev  iz Litije in okolice. Plesali smo, ustvarjali glasbo in zanimive izdelke, se družili z rastlinami mesojedkami, vadili nudenje prve pomoči, se razgibavali z nogometom, tekwandojem in karatejem ter spoznavali delo gasilcev in smučarskega kluba. Z Društvom podeželske mladine Litija – Šmartno smo se preizkušali v molzenju krave, s člani Planinskega društva Litija pa smo s pomočjo fotografij potovali daleč, daleč preko hribov in dolin… Na POŠ Vače so učenci spoznavali žita, kamnine, risali na kamne, risali portrete, spoznavali zgodovino gasilskega društva in opremo gasilcev ter se naučili pripraviti konja za ježo. Na POŠ Vače je bila za zaključek izvedena še požarna vaja.

Dan je kljub dežju uspel in posebej lepo se nam zdi, kako lepo se lahko različne generacije povežejo in skupaj uživajo.

Učenci in učitelji se iz srca zahvaljujemo podjetju Consulta.si za pomoč pri organizaciji in naslednjim društvom:

• Smučarski klub Zagorje – Alpska sekcija
  • Medobčinsko društvo invalidov občin Litija in Šmartno pri Litiji – socialno podjetje
  • Društvo Univerza za tretje življenjsko obdobje Litija in Šmartno
  • Društvo botanični vrt Raznolikost