MŠ-V-H-J-K – ŠPORTNI DAN: ŠOLSKI KROS, 29. 9. 2017

Nazadnje spremenjeno 6.10.2017 , ob 0:21 Urejal: Petra Kobe

Teden, ki je za nami, je bil teden športa in v sklopu projekta ŠOLSKA ŠPORTNA OLIMPIADA, smo ga zaključili s šolskim krosom, ki je bil namenjen vsem učencem razredne stopnje (1. -5. razred) matične šole in vsem njenim podružnicam. Kros se je odvijal na nogometnem igrišču NK Litija. Učenci matične šole so se skupaj z učiteljicami tja odpravili peš, podružnice pa je na prizorišče pripeljal avtobusni prevoz. Športno dogajanje smo otvorili najprej s slovensko, nato pa še s šolsko himno. Sledil je otvoritveni govor ravnatelja, ki je vsem učencem zaželel čim več uspeha na prihajajoči preizkušnji. Po otvoritveni ceramoniji je bil na sporedu promocijski tek učiteljic, ki je bil namenjen motivaciji učencev in predstavitvi proge, po kateri so kasneje tekli učenci. Z bučnim navijanjem so nas učenci pospremili vse do cilja. Nato pa je napočil čas, da so se na progo podali tudi učenci. Začeli smo s prvimi razredi. Fantje so tekli posebej, dekleta posebej. Vzdušje na tribunah je bilo fenomenalno. Učenci so športno navijali za svoje mlajše in starejše kolege, ter stiskali pesti za svoje favorite. Po zadnji tekaški preizkušnji deklet 5. razreda, je sledila slavnostna podelitev medalij najboljšim trem uvrščenim. Kljub temu, da so medalje dobili le najboljši trije v vsaki kategoriji, pa so bili zmagovalci prav vsi, ki so prišli čez ciljno črto, zato še enkrat ČESTITKE VSEM TEKAČEM ŠOLSKEGA KROSA 2017!

Podrobnejši rezultati in fotografije se nahajajo na povezavi  https://www.osgradec.si/2016/09/solska-olimpijada/.

Objavljeno: 4 oktobra 2017 , Avtor: Petra Kobe