MŠ in POŠ: Varna raba interneta

Nazadnje spremenjeno 18.10.2019 , ob 12:22 Urejal: Jana Isoski

Vsako leto 6. 2. praznujemo Dan varne rabe interneta. V projektu sodeluje tudi naša šola, ki v tem času izvaja aktivnosti preventivnih delavnic za ozaveščanje učencev glede nevarnosti, ki jim grozijo pri uporabi sodobnih tehnologij. Na delavnicah predava Uroš Rozina iz OŠ Gradec in policist Hrup s policijske postaje Litija, ki na praktičnih primerih svetujeta kako reagirati ob določenih situacijah, ter kako le-te tudi preprečiti. Učenci so v sklopu delavnic izdelali tudi plakate za promocijo te tematike na šoli.

Projekt se izvaja vsako leto, letos pa smo ga razširili in delavnice izvedli tudi z najmlajšimi učenci, ki so po statistiki postali najbolj ranljiva skupina uporabnikov spleta. Zaradi tega se je projekt izvajal več mesecev, saj so vključene tudi podružnice.

Objavljeno: 6 februarja 2018 , Avtor: Uroš Rozina