OBVESTILO: Darila ob koncu šolskega leta

Nazadnje spremenjeno 20.6.2018 , ob 11:52 Urejal: Jana Isoski

Spoštovani starši!

Bliža se konec pouka v šolskem letu 2017/2018, ki je povezan tudi s poslavljanjem in izkazovanjem različnih pozornosti za opravljeno delo in sodelovanje.

Ob tem bi vas rad opozoril na Uredbo o omejitvah in dolžnostih javnih uslužbencev v zvezi s sprejemanjem daril (Uradni list RS, št. 58/03 in 56/15), predvsem na 2. in 3. člen.

Prosim oz. pozivam starše in učence, da v šolo ne prinašate dragocenih daril, denarja, vrednostnih papirjev in darilnih bonov.

Darila do vrednosti 20,86 € so last prejemnika.

Javni uslužbenci ne smejo sprejeti daril, katerih vrednost presega 62,59 € oziroma skupno 125,19 € v istem koledarskem letu, če so prejeta od iste osebe.

Javni uslužbenec je dolžan darovalca opozoriti, da darila, ki presegajo 125,19 €, postanejo last delodajalca.

Darilo razreda oz. staršev ob zaključku šolskega leta se šteje kot eno darilo.

Javni uslužbenec v nobenem primeru ne sme sprejeti denarja, bonov, vrednostnih papirjev ali nakita.

Namesto tega bom veseli vaših prispevkov v šolski sklad, ki jih bomo namenili za opremo, učila in pomoč socialno šibkim družinam pri plačilu šolskih stroškov.

Hvala za razumevanje in miren zaključek pouka vam želim!

Damjan Štrus, ravnatelj

Objavljeno: 20 junija 2018 , Avtor: Jana Isoski