MŠ – Poletna šola logike

Nazadnje spremenjeno 24.8.2018 , ob 7:17 Urejal: Astrid Žibert

Od ponedeljka, 20. 8. do četrtka, 23.8. učilnica fizike na matični šoli kljub počitnicam ni samevala. V njej se je odvijala poletna šola logike, katere se je udeležilo šest učencev predmetne stopnje.

V ponedeljek smo se ukvarjali z izjavno logiko in svetom tarskega, v torek so bile na sporedu naloge, ki jih rešujemo s tabelami ter naloge z vitezi in oprodami. Rešili smo celo nalogo, za katero je Einstein zapisal, da jo reši le 2% ljudi na planetu. Sreda je bila rezervirana za lingvistične naloge (naloge iz prevajanja brez poznavanja jezika), v četrtek pa smo zaposlili možgančke z miselnimi igrami. Sestavili smo tudi nekaj logičnih nalog, ki jih bomo objavili v šolskem časopisu.

Dejavnosti so minile skoraj prehitro, saj smo se vsi zabavali. Učenci so izrazili željo, da se vidimo spet ob letu osorej.

Objavljeno: 24 avgusta 2018 , Avtor: Astrid Žibert