Obvestilo: Prijava na prehrano v šolskem letu 2018/19

Nazadnje spremenjeno 3.8.2018 , ob 9:59 Urejal: Uroš Rozina

Zaradi aktualnosti teme ponovno objavljamo obvestilo, povzeto po Pravilniku o šolski prehrani, kjer so napisane aktualne informacije.

Učenci so prejeli obrazec »Prijava učenca na regresirano prehrano za šolsko leto 2018/19«. Obrazec je bilo potrebno vrniti v računovodstvo v juniju.

Prijava je osnova za vnos v Centralno evidenco udeležencev vzgoje in izobraževanja, na osnovi katere šola dobi podatke, kateri učenec je upravičen do subvencionirane prehrane.

Kdo je upravičen do subvencionirane prehrane?

1. Prvi pogoj, da učenec dobi subvencionirano prehrano je, da je prijavljen na prehrano (vaša izpolnjena prijava),
  2. Kakšna subvencija učencu pripada in če mu, pa je odvisno od višine dohodka, ki je od 1.2.2017 sledeč:
  • subvencionirana oz. brezplačna malica pripada tistim učencem, ki se redno izobražujejo in so prijavljeni na malico in pri katerih mesečni dohodek na člana družine, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ne presega 53 % neto povprečne plače v RS.
  • subvencija kosila oz. brezplačno kosilo pripada tistim učencem, ki se redno izobražujejo in so prijavljeni na kosilo pri katerih mesečni dohodek na člana družine, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ne presega  36 % neto povprečne plače v RS.

Za učence imamo organizirane štiri obroke: zajtrk, dopoldansko malico, kosilo in popoldansko malico.

Priporočeno je, da ima učenec v šoli vsaj en obrok v dnevu. Vsi učenci imajo možnost, da se naročijo na kosilo. Učencem podaljšanega bivanja nudimo tudi popoldansko malico. Zajtrk je namenjen predvsem učencem, ki obiskujejo jutranje varstvo.

Obrok

Ura obroka

Cena v €

zajtrk

od 7.00 do 7.30

malica

od 9.35 do 9.55

kosilo (od 1. do 5. razreda)

od 11.30 do 13.30

kosilo (od 6. do 9. razreda)

od 11.30 do 13.30

popoldanska malica

ob 15.

Za plačilo šolskih obveznosti imate več možnosti:

• UPN nalog – položnica, ki jo prejmete na naslov plačnika,
  • SEPA direktna obremenitev – trajnik, obrazec dobite na naši spletni strani,
  • elektronski račun uredite na svoji banki.

V primeru, da se na naši šoli šola več vaših otrok, se lahko odločite za združen račun, dobite eno položnico in specificiran račun za vsakega otroka posebej, oz. vas na banki bremenimo za en skupen znesek. To uredite tako, da svojo željo sporočite na elektronski  naslov: racunovodstvo(zamenjajte oklepaj z znakom @)osgradec.si

ODJAVA OBROKOV

Starši učenca so dolžni v primeru odsotnosti učenca prehrano pravočasno odjaviti. Za pravočasno odjavo prehrane velja, če starši odjavijo:

• zajtrk, dopoldansko malico in popoldansko malico do 10. ure za naslednji delovni dan
  • kosilo do 8. ure za tekoči delovni dan.

Odjava obrokov poteka preko aplikacije Prehrana v osnovnem – brezplačnem paketu e-Asistenta.  Za vstop v aplikacijo Prehrana je potrebno izpolniti prijavnico, ko jo boste starši prvošolcev prejeli na 1. roditeljskem sestanku. Izpolnjeno vlogo oddate razredniku, ki bo aktiviral vaš dostop do aplikacije.

Za starše otrok, ki šolanje nadaljujejo velja prijava iz lanskega šolskega leta.

Izjemoma lahko prehrano odjavite na elektronski naslov: racunovodstvo(zamenjajte oklepaj z znakom @)osgradec.si ali telefonsko številko: 01/ 897 33 04.

Dodatne informacije o prijavi in odjavi na šolsko prehrano, subvencijah za malico in kosilo se dobijo v računovodstvu šole, pri Bernardi Kanduč.

Objavljeno: 3 avgusta 2018 , Avtor: Uroš Rozina