POŠ Kresnice: VRTNARIMO (2018-2019)

Nazadnje spremenjeno 18.10.2019 , ob 12:02 Urejal: Jana Isoski

Na POŠ Kresnice bomo v šolskem letu 2018/19 izpeljali projekt VRTNARIMO. Cilji projekta so:

• Spoznavanje vrtnarskih opravil,
  • urejanje šolske zeliščne gredice,
  • ustvarjalno preživljanje časa v naravi,
  • razvijanje pozitivnega odnosa do narave in živali,
  • spoznavanje zelišč, zdravilnih rastlin, dreves in živali v okolici šole,
  • izdelava preprostih izdelkov iz zelišč (čaj, sirup, mazila..),
  • spoznavanje pogojev za življenje rastlin in živali,
  • pravilno rokovanje z vrtnimi orodji in zemljo,
  • spoznavanje procesov v naravi,
  • razvijanje delovnih navad,
  • uporaba kompostnika na vrtu.

V projektu bodo sodelovali vsi učenci POŠ Kresnice.

V okviru projekta VRTNARIMO, so učenci na POŠ Kresnice že pričeli z delom. V okviru podaljšanega bivanja so posadili metuljnike, ki bodo od sedaj naprej krasili okolico šole. Učenci so sodelovali pri sajenju rastlin. Navdušeni so bili nad delom in nad tem, da prispevajo k lepši okolici šole. Pridobili smo tudi nov kompostnik, katerega bomo v kratkem začeli tudi uporabljati. Vsi skupaj pa se že veselimo dela na novem, lepem vrtičku, ki bo prav tako prinesel veliko veselja in novega znanja.

Pomlad je tu in pričelo se je delo na na našem šolskem dvorišču. Skupaj z učenci smo v podaljšanem bivanju pričeli urejati naše visoke grede in okolico šole:

Visoke grede smo najprej prebarvali in jih zaščitili.

Stene visokih gred smo zaščitili z folijo in jih nato napolnili z volno, vejami, listjem, kartonom in zemljo.

Ob pripravi terena za igralno hišico je ostalo kar nekaj zemlje, katero smo pridno razporedili po zelenici ob igrišču. Učenci so zelo uživali pri delu.

Po opravljenem delu, smo seveda tudi pomedli igrišče, da je bilo pripravljeno za igro.

V visoke grede smo že nasadili jagode, ob igrišču že uspevajo maline. Pripravljamo tudi svoje sadike. Učenci se že veselijo svojih pridelkov, s katerimi se bodo sladkali.

Učenci v delu izredno uživajo, pripravljeni so pomagati, ob tem pa so se že veliko novega naučili o kompostniku, uporabi komposta na vrtu,  visokih gredah in samem vrtnarjenju.

Objavljeno: 30 avgusta 2018 , Avtor: Tadeja Resnik