OBVESTILO: Naglavne uši (17. 9. 2018)

Nazadnje spremenjeno 17.9.2018 , ob 20:36 Urejal: alenka.zupancic

Spoštovani starši,

na šoli smo zaznali pojav naglavnih uši, zato vas prosimo, da ste na to tudi sami bolj pozorni.  Prosim, če lahko pregledate lasišče svojega otroka. V kolikor po pregledu lasišča ugotovite, da ima vaš otrok uši, je postopek sledeč:

• otroka ste dolžni zadržati doma, da mu odstranite vse uši in gnide,
  • obvestiti je potrebno razrednika, zakaj je otrok odsoten, da smo na to bolj pozorni še pri drugih učencih,
  • v kolikor učitelji ponovno posumimo, da gre pri učencu za uši, smo vas dolžni o tem obvestiti, vi pa morate v tem primeru otroka peljati k izbranemu zdravniku, ki sum potrdi ali ovrže.

Verjamemo, da je problem z ušmi neprijeten, vendar pa ga lahko rešimo le z doslednostjo in s skupnimi močmi.

Več informacij o naglavnih ušeh si lahko preberete v dokumentu v priponki. Zloženko je pripravil Nacionalni inštitut za javno zdravje.  zlozenka_usi

Objavljeno: 17 septembra 2018 , Avtor: Jana Isoski