MŠ – 3. a in 3. b: Vrnitev v Cankarjeve čase

Nazadnje spremenjeno 21.11.2018 , ob 6:24 Urejal: Tatjana Gombač

V teh dneh veliko beremo, poslušamo in govorimo o Ivanu Cankarju in njegovem delu. Na pobudo naše knjižničarke Stanke Sirk smo se tretješolci matične šole vrnili v Cankarjev čas in se odpravili na Libergo.

Ogledali smo si pravo sušilnico sadja.

Gospodinja na Medvedovi kmetiji nam je razkazala, kako poteka sušenje domačega sadja.

Na pladnjih so bile hruške, prav takšne, o kakršnih smo brali v zgodbi Pehar suhih hrušk.

Jutro je bilo hladno, zato smo si roke ogreli ob spodnjem kurišču, ki skrbi za topel zrak, da se sadje lepo suši.

Posebno presenečenje pa nas je čakalo pri domačiji Poglajnovih, kjer nas je pričakala mama s peharjem suhih hrušk.

Naša knjižničarka nam je razkrila skrivnost, da je to sicer učenka naše šole Urša Pirc iz 8. razreda, ki se je samo za nas preoblekla v obleke, kot so jih nosile mame v starih časih.

Gospa Stanka Sirk in gospa Ida Dolšek sta nam pripovedovali o življenju v starih časih, ki je zvenelo zelo resnično, ko smo stali ob lepo ohranjenem delu stare Poglajnove domačije.

Gospodinja nas je povabila v notranjost in nas pogostila s toplim čajem, sladkimi kolački in z orehi, ki smo si jih natrli sami kar s kladivom na lesenem štoru.

Najlepše se zahvaljujemo naši knjižničarki Stanki Sirk, ki je organizirala naše “potovanje v stare čase”, spoštovani Idi Dolšek, da je delila z nami svoje znanje o etnološki dediščini, učenki Urši Pirc za odlično odigrano vlogo in cenjenima gospodinjama na Medvedovi in Poglajnovi domačiji.
Hvala vam, preživeli smo čarobno dopoldne,
učenci 3. a in 3. b z razredničarkama Tatjano Gombač in Almo Prijatelj

Objavljeno: 19 novembra 2018 , Avtor: Tatjana Gombač