MŠ – 3.a: Učitelj(ica) za eno uro

Nazadnje spremenjeno 10.12.2018 , ob 10:36 Urejal: Tatjana Gombač

DECEMBRSKI IZZIV

V 3.a smo se že novembra dogovorili, da se preizkusimo v izzivu in se za eno učno uro nekdo prelevi v učitelja ali učiteljico, učiteljica Tatjana pa se za eno uro spremeni v našo sošolko Tatjano.
Že prvi dan je šlo zares: začeli smo kar z matematiko, kjer smo se učili deljenje z 2.

Učitelj Tai je na začetku ure z žogico preveril znanje poštevanke števila 2 in nato na tabli nazorno razložil, kako delimo z 2.

Delo učencev je strogo nadzoroval, hkrati pa tudi sam rešil naloge v delovnem zvezku, s katerimi bo kasneje pregledoval zvezke učencev.
Kmalu ga je ena izmed učenk poprosila za pomoč.

Učitelj Tai je dodatno razložil postopek in učenka je naprej samostojno reševala naloge. Dela je imel ogromno, saj so učenci nenehno potrebovali njegovo pozornost.

Ob koncu ure je natančno pregledal naloge in opozoril učence, da popravijo napake in dopolnijo manjkajoče.

Zaključek:
za izziv so se odločili tudi drugi učenci. Večina je izbrala ŠPO, pogumnejši pa SLJ in SPO, nekateri tudi MAT.
December bo zelo zanimiv!

Objavljeno: 10 decembra 2018 , Avtor: Tatjana Gombač