Pohodništvo – MŠ, POŠ Hotič, POŠ Kresnice, POŠ Jevnica

Nazadnje spremenjeno 12.12.2018 , ob 16:13 Urejal: alenka.zupancic

V nedeljo, 9. 11. 2018, smo se družno podali na pohod na Tisje učenci podružničnih šol  iz Hotiča, Jevnice in Kresnic ter

matične šole Gradec s Planinskim društvom Litija. Vseh udeležencev nas je  bilo kar 43.

Ta dan je na Tisju obeležitev pomembnega  dogodka iz 2. svetovne vojne, počastitev obletnice bitke II. štajerskega bataljona na Tisju, ki je bila 24. 12. 1941.

Pot smo prilagodili vremenu, zato smo jo malo skrajšali. Del poti so nas s kombijem peljali do kapele nad Bajernikom. Ko smo se vzpeli po gozdni poti na Jelšo, nas je pričakalo sonce in čudovit razgled na vse okoliške vrhove, doline pa so bile zavite v meglo. Na poti so nas na kontrolni točki pogostili s toplim čajem, da smo si ogreli roke.

Na cilju je bila krajša spominska slovesnost. Nastopali so učenci POŠ Kostrevnica. Ta pohod je  bil letos organiziran že 38. leto, pričel se je leta 1980.

Sicer pa dan za december sploh ni bil mrzel, sonce  nas je grelo vse do sestopa v Veliko Kostrevnico, kjer je bil cilj pohoda. Na cilju so učenci dobili poseben kartonček s spominskim žigom pohoda.

Objavljeno: 12 decembra 2018 , Avtor: spela.kovic