OŠ Gradec_KD_gledališka predstava_Ariol: Zaljubljen do ušes

Nazadnje spremenjeno 22.1.2019 , ob 18:49 Urejal: alenka.zupancic

Učenci od 1. do 3. razreda matične šole ter podružničnih šol iz Jevnice, Kresnic, Hotiča in z Vač smo si v Slovenskem mladinskem gledališču ogledali predstavo Ariol: Zaljubljen do ušes. Predstava je nastala po stripovskih zgodbicah francoskih avtorjev Emmanuela Guiberta in Marca Boutavanta. Z lahkoto smo se poistovetili z devetletnikom, edincem Ariolom, ki rad bere stripe in gleda risanke o Gromksem konju. Ariol je sicer osliček, a si želi, da bi bil konj tako kot super junak, Gromski konj. Ariol je do ušes zaljubljen v sošolko Petulo, ljubko kravico s kodrčki. Ima tudi najboljšega prijatelja pujsa Ramona. Hodi v šolo, sanja, sanjari, raziskuje, sprašuje in seveda ušpiči marsikatero otroško lumparijo. Ob živi, iskreni in humorno obarvani predstavi smo se nasmejali in sprostili ter razmišljali o glavnih junakih, tudi ko smo se peljali nazaj v šolo.

Objavljeno: 22 januarja 2019 , Avtor: Nives Kozelj