Gozdna pedagogika v OŠ Gradec

Nazadnje spremenjeno 4.4.2019 , ob 19:13 Urejal: Tatjana Gombač

Ponosni smo, da je naša šola del MREŽE GOZDNIH VRTCEV IN ŠOL SLOVENIJE, ki je UVRŠČENA V SAM VRH NAJBOLJŠIH PRAKS.

V letošnjem letu je potekal mednarodni razpis za izbor najboljših praks na področju izobraževanj iz gozdne pedagogike, v okviru katerega se je Mreža gozdnih vrtcev in šol Slovenije uvrstila v sam mednarodni vrh. Izbor je potekal v okviru Mednarodne zveze gozdarskih organizacij (IUFRO International Union of Forest Research Organizations), Univerze v Helsinkih in Organizacije Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (UN FAO United Nation Food and Agriculture Organization).

Glavni cilj tekmovanja je bil, poleg izbora najboljših, tudi medsebojna izmenjava najboljših praks, v upanju na nadaljnje sodelovanje. Izbor je potekal na podlagi vnaprej določenih meril – komisija je ocenjevala pedagoško kakovost, inovativnost in praktično učinkovitost praks na področju gozdne pedagogike.

Več lahko preberete na povezavi:

MREŽA GOZDNIH VRTCEV IN ŠOL SLOVENIJE UVRŠČENA V SAM VRH NAJBOLJŠIH PRAKS NA PODROČJU GOZDNE PEDAGOGIKE

Objavljeno: 4 aprila 2019 , Avtor: Tatjana Gombač