H- OPB; Medgeneracijsko sodelovanje s starejšimi občani

Nazadnje spremenjeno 29.5.2019 , ob 16:47 Urejal: alenka.zupancic

V torek, 28. maja 2019,  so nas na POŠ Hotič obiskali člani Sveta za medgeneracijsko povezovanje v občini Litija.

Starejši občani, ki so zelo aktivni na različnih področjih, so za vse učence pripravili različne delavnice, kjer se razvijajo ročne spretnosti.

Tako so se učenci preizkusili v izdelavi rožic iz krep papirja, izdelovali so košarico, spleteno iz revij in časopisnega papirja.

Tisti, malo spretnejši, pa so se preizkusili v šivanju. Da je bilo delo lažje, so učencem pomagali tudi njihovi dedki in babice ter starši, ki so se nam tudi pridružili.

Nekateri so izdelovali vizitko, kjer je motiv našit na papir. Drugi so vezli  okrasne prtičke z različnimi načini vezenja (križci, ravni šiv …)

Čas po kosilu je v šoli tako hitro minil, da je bilo kar naenkrat že potrebno oditi domov.

Takšna srečanja bogatijo tako učence, učitelje kot tudi  starejše občane. Učenci razvijajo spretnosti, za katere ni namenjenega veliko časa, predvsem pa

je s starejšimi občani lepo deliti spomine iz njihovih šolskih in otroških dni, ko se čas še ni tako hitro vrtel.

Učenci in učiteljice POŠ Hotič

Utrinki z naših delavnic in izdelki učencev, ki so  ob tem nastali.

Objavljeno: 29 maja 2019 , Avtor: spela.kovic