MŠ1. in 2. razred: Projekt Pasavček (2018-)

Nazadnje spremenjeno 18.10.2019 , ob 12:16 Urejal: Jana Isoski

Na naši šoli velik poudarek pripisujemo prometni vzgoji otrok. V ta namen učenci 1. in 2. razreda sodelujejo v projektu Pasavček, kjer jih seznanjamo s pravili varne vožnje z različnimi prevoznimi sredstvi in s pravilnim pripenjanjem v otroški varnostni sedež.

V sklopu projekta tako obnavljamo pravila obnašanja pešcev v prometu, opozarjamo na dosledno uporabo rumene rutice, izdelujemo plakate in lutke, se likovno izražamo, se naučimo pesem, opazujemo promet in beležimo pripetost voznikov, utrjujemo prometna pravila, vadimo pravilno pripenjanje v demo sedež …

Vseskozi sodelujemo s policisti s Policijske postaje Litija, ki z obiski in aktivnostmi bogatijo naše delo. Lepo se jim zahvaljujemo tudi za letošnji poučen in zabaven zaključek projekta, ki so nam ga pripravili.

Objavljeno: 15 maja 2019 , Avtor: Sandra Železnik