Vabilo: Tekaška delavnica; 7.-9. razred (22. 5. 2019)

Nazadnje spremenjeno 20.5.2019 , ob 15:35 Urejal: alenka.zupancic

V sredo, 22. 5. 2019 (B teden), bo 6. in 7. šolsko uro  v okviru programa za nadarjene učence potekala TEKAŠKA DELAVNICA. Delavnica bo potekala na prostem v okolici šole in bo namenjena vsem učencem 7.-9. razreda MŠ in POŠ Vače. V delavnici bodo učenci spoznali pravilno tehniko teka, različne vrste tekov (stopnjevalni tek, vzdržljivostni tek, fartlek) ter spoznali uporabo mobilnih aplikacij za spremljanje telesne dejavnosti.

Delavnica bo sestavljena iz prepletanja teorije in prakse. Z učenci se bomo najprej pogovorili o pomenu teka nasploh, nato pa jim bomo razložili osnovne zakonitosti delovanja našega telesa pri teku. Vključili bomo tudi medpredmetno povezovanje z biologijo (delovanje srca, ožilja, mišic in fizioloških procesov). Učitelji bomo podali tudi nasvete o primerni tekaški obutvi. Pri praktičnem delu bomo z učenci izvedli tekaško abecedo, intervalni in vzdržljivostni tek. S pomočjo uporabe IKT (pametni telefoni) bomo učencem predstavili uporabo brezplačnih aplikacij za spremljanje telesne dejavnosti, ki jo bomo z učenci med tekom tudi preizkusili. Tekaška delavnica bo predstavljala tudi osnovo za nadaljnje samostojne priprave učencev na Litijski tek.

Učenci bodo za delavnico potrebovali športna oblačila in obutev ter stekleničko vode.

Prijave zbiramo do ponedeljka, 20. 5. 2019, v kabinetu športnih pedagogov.

Vabljeni!

Objavljeno: 17 maja 2019 , Avtor: Tjaša Končina