POŠ HOTIČ: UMETNOST KRASI NAŠ SVET (2019-2020)

Nazadnje spremenjeno 26.3.2022 , ob 12:21 Urejal: Nežka Rugelj

V letošnjem šolskem letu bo na POŠ Hotič potekal enoletni projekt, v katerem bodo sodelovali vsi učitelji in učenci od 1. do 5. razreda.

Učenci bodo s cilji projekta:

 • spoznavali različne likovne tehnike, materiale in orodja,
 • spoznavali krajane naše občine, ki se ukvarjajo z umetnostjo,
 • ustvarjali v različnih likovnih tehnikah, z različnimi materiali in orodji,
 • razvijali ustvarjalnost,
 • razvijali estetsko občutljivost in kritični odnos do kulture in umetnosti,
 • razvijali zavedanje pomena nacionalne kulturne dediščine.

Dejavnosti, ki jih bomo izvedli:

 • spoznavanje umetnikov naše občine skozi ustvarjalne delavnice,
 • ustvarjanje z glino,
 • slikanje,
 • izdelovanje slik iz suhega cvetja,
 • ustvarjanje na delavnici s starši,
 • sodelovanje na likovnih natečajih.

11. novembra smo v šolo povabili učence z njihovimi starši. V prednovoletnem času smo z njimi želeli ustvarjati izdelke, s katerimi bi v prihajajočem času okrasili svoje domove. Na pomoč smo poklicali gospo Heleno iz trgovine Pri levčku, ki nas je naučila izdelati smrečico na ščipalki in novoletni obesek.

Bilo je zanimivo opazovati delovne roke učencev, pomoč njihovih mamic pa tudi ustvarjalnost njihovih očkov. 

Vsi so na koncu ponosno pokazali svoje okraske.

 

Konec februarja smo obiskali OŠ Litija. Tja smo se z mlajšimi učenci odpravili peš iz knjižnice. Nekateri učenci so se čudili, zakaj smo odkorakali čez most, saj so mislili, da je OŠ Gradec edina šola v Litiji. Pred šolo sta nas prijazno sprejela ravnatelj šole g. Peter Sterle in učiteljica likovne umetnosti ga. Marija Bregar, ki je tudi babica dveh učencev naše šole. Najprej sta nam razkazala del njihove prostorne »mlade« šole, potem pa nas je ga. Bregar odpeljala v svojo veliko učilnico, polno razstavljenih  izdelkov njenih učencev. Pokazala nam je, kako lepo, pestro in veselo je naše življenje, če je obkroženo z vso paleto barv. Nato smo se še sami preizkusili v mešanju barv in ustvarili prekrasne slike cvetličnih šopkov. 

Postali smo tudi pravi umetniki z akrilnimi barvami, ko smo v slikarski halji s čepico na glavi ustvarjali na pravo slikarsko platno.

Likovno delo Anje iz 3. razreda je bilo izbrano v okviru Bodi umetnik – 13. Mednarodnega likovnega natečaja “Igraj se z mano”, ki je pod okriljem Centra Janeza Levca Ljubljana. Na natečaj so prejeli preko 7000 del iz devetih držav, med njimi so jih izbrali 712 in jih razstavili v Koroški galeriji likovnih umetnosti Slovenj Gradec. Anja se je z družino udeležila otvoritve razstave, ki je bila 4. marca, ko so v galeriji potekale delavnice in skupna postavitev otvoritvene razstave s koncertom Zlatka z gosti.

Objavljeno: 10 septembra 2019 , Avtor: irma.nemec