Tekmovanje iz logike 2021/22 (Astrid Žibert)

Nazadnje spremenjeno 24.8.2021 , ob 11:18 Urejal: Astrid Žibert

Tekmovanje poteka iz znanja logike, logičnega mišljenja in lingvistike.

Cilji tekmovanja iz logike so:

• širjenje znanja in poglabljanje že osvojenega znanja na področju logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih pri nadgrajevanju znanja s področja logike in lingvistike nad zahtevnostjo šolskega programa,
  • primerjanje znanja med učenci na področju logike in lingvistike,
  • popularizacija logike in lingvistike ter izbirnega predmeta logika,
  • odkrivanje in razvijanje sposobnosti povezovanja drugih znanj in logike,
  • odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za logično mišljenje in lingvistiko,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih k logičnemu razmišljanju in odločanju.

Na naši šoli organiziramo tekmovanje za učence od šestega do devetega razreda.

Šolsko tekmovanje iz logike bo v četrtek, 23. septembra 2021, regijsko tekmovanje pa v soboto, 16. oktobra 2021. Učenci, ki se bodo uvrstili na državno tekmovanje, pa se bodo pomerili z najboljšimi v soboto, 6. novembra 2021. Na šolskem tekmovanju lahko učenci dosežejo bronasto priznanje, na državnem pa srebrnega ali zlatega.

Priprave na tekmovanje bodo za učence predmetne stopnje potekale v okviru interesne dejavnosti.

Naloge pa lahko poiščete tudi na spletni strani: https://www.zotks.si/naloge/logika/all.

Objavljeno: 1 septembra 2019 , Avtor: Astrid Žibert