Tekmovanje iz logike 2021/22 (Astrid Žibert)

Nazadnje spremenjeno 16.1.2022 , ob 8:51 Urejal: Astrid Žibert

Tekmovanje poteka iz znanja logike, logičnega mišljenja in lingvistike.

Cilji tekmovanja iz logike so:

  • širjenje znanja in poglabljanje že osvojenega znanja na področju logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih pri nadgrajevanju znanja s področja logike in lingvistike nad zahtevnostjo šolskega programa,
  • primerjanje znanja med učenci na področju logike in lingvistike,
  • popularizacija logike in lingvistike ter izbirnega predmeta logika,
  • odkrivanje in razvijanje sposobnosti povezovanja drugih znanj in logike,
  • odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za logično mišljenje in lingvistiko,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih k logičnemu razmišljanju in odločanju.

Na naši šoli organiziramo tekmovanje za učence od šestega do devetega razreda. 

Šolsko tekmovanje iz logike bo v četrtek, 23. septembra 2021, regijsko tekmovanje pa v soboto, 16. oktobra 2021. Učenci, ki se bodo uvrstili na državno tekmovanje, pa se bodo pomerili z najboljšimi v soboto, 6. novembra 2021. Na šolskem tekmovanju lahko učenci dosežejo bronasto priznanje, na državnem pa srebrnega ali zlatega.

Priprave na tekmovanje bodo za učence predmetne stopnje potekale v okviru interesne dejavnosti. 

Naloge pa lahko poiščete tudi na spletni strani: https://www.zotks.si/naloge/logika/all.

V septembru je kot prvo tekmovanje potekalo šolsko tekmovanje iz logike. Nekateri učenci so se nanj pridno pripravljali že med poletnimi počitnicami. Med učenci od 4. do 9. razreda se je šolskega tekmovanja v septembru udeležilo 53 učencev. Od teh jih je 26 prejelo bronasta priznanja, 9 pa se jih je uvrstilo bodisi na državno (7. razred) bodisi na regijsko tekmovanje (8. in 9. razred), ki je potekalo na OŠ Šmartno.

Na oktobrsko soboto, 16. 10. 2021, so štirje učenci 7. razredov naše šole sodelovali na državnem tekmovanju iz logike. Vsi štirje učenci so se reševanja nalog dobro lotili, zelo uspešna pri reševanju nalog pa sta bila MIA MOČILNIKAR in JERNEJ BREGAR, ki sta na državnem tekmovanju osvojila ZLATO priznanje.

Istočasno je potekalo tudi regijsko tekmovanje za učence 8. in 9. razredov. Izmed petih učencev OŠ Gradec se je na državno tekmovanje uvrstil JAŠA KONČAR, saj je dosegel drugi rezultat v naši regiji. V novembru, se je udeležil državnega tekmovanja, dosegel dober, a se mu je srebrno priznanje izmuznilo za las.

Vsem iskreno čestitam!

Objavljeno: 1 septembra 2019 , Avtor: Astrid Žibert