Tekmovanje iz znanja angleščine 2021/22 (Luka Lavrin)

Nazadnje spremenjeno 26.11.2021 , ob 5:41 Urejal: Luka Lavrin

INFORMACIJE O TEKMOVANJIH

Znanje tujih jezikov nam nudi dostop do najrazličnejših znanj. Brez dvoma je angleščina najpomembnejši in najbolj razširjeni svetovni jezik tudi v tem pogledu. Brez nje si ne moremo predstavljati potovanja v tujini, sodobnega poslovanja in raziskovanja. Da najbolj vedoželjnim omogočimo čim hitrejšo samostojnost in znanje, učencem po novem od 6. do 9. razreda nudimo možnost, da se izkažejo na tekmovanju iz angleščine. Cilji tekmovanj so širjenje in poglabljanje znanja angleščine, motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja angleščine, popularizacija angleščine in njene praktične uporabe, medpredmetno povezovanje in primerjanje znanja angleščine med učenci iz vse Slovenije. Vabljeni na priprave! S pripravami na tekmovanja začnemo v sredo, 8. septembra, 6. in 7. šolsko uro v učilnici 10. Spodaj si lahko preberete opise tekmovanj.

6. razred

V šolskem letu 2021/22 bodo šestošolci na šolski ravni tekmovali na temo Animals – our friends and our teacher. Tema državne ravni pa je Animals of Australia and New Zealand – the cute, the dangerous and the strange.

Glede na izbrano temo učenci pridobijo dodatna znanja iz področja poznavanja živali: vrst živali, njihovih značilnosti in izgleda, bivališč, hrane, naravnih sovražnikov itd. V pomoč pri pripravi na tekmovanje lahko učenci uporabljajo tudi spletne strani Nat Geo Junior, Australian Wildlife Conservancy (wildlife we protect) in A-Z Animals (Animals
of Australia), toda naj se ne omejijo le na omenjene strani.

Šolsko tekmovanje: 16. 2. 2022                                   Državno tekmovanje: 12. 4. 2022

7. razred

Slovensko društvo učiteljev angleškega jezika IATEFL Slovenia objavlja razpis za tekmovanje iz angleščine v 7. razredu, ki nosi naslov »A LITTLE KINDNESS GOES A LONG WAY«. Tekmovalce vabimo k razmisleku, kako lahko z nekaj pozornosti in majhnimi dejanji prijaznosti prispevajo k boljšemu svetu. Tekmovalna komisija išče kreativne izdelke, ki se navezujejo na vprašanje, kaj lahko storimo kot posamezniki, da pomagamo drugim okoli sebe? Kot pomoč pri iskanju navdiha za pripravo scenarija in izdelavo video posnetkov se tekmovalci lahko naslonijo na spodnja citata:

»How do we change the world? One random act of kindness at a time.« (M. Freeman)

»We can’t help everyone, but everyone can help someone.« (R. Reagan)

Učence letos ponovno vabimo k filmskemu ustvarjanju v aplikaciji Videoshop – Video Editor (https://videoshop.net/). Aplikacija je bila do sedaj dobro sprejeta, saj jo odlikujeta preprost in intuitiven način uporabe z možnostjo zanimivih učinkov in ki je povrh vsega prosto dostopna v Google Play in App Store (torej je primerna za mobilne naprave z operacijskim sistemom Android in iOS). Posredovanje prispevka s scenarijem poteka še vedno preko spletne storitve Google Drive.

Šolsko tekmovanje: 17. 2. 2022    Državno tekmovanje: 24. 3. 2022

8. & 9. razred

V šolskem letu 2021/22 tekmovanje za 8. razred prevzema Zavod republike Slovenije za šolstvo. Tekmovanje za 8. in 9. razred bo tako potekalo v istem terminu na istih nivojih. Šolska raven temelji na preverjanju bralnega razumevanja, rabi jezika ter pisnem sporočanju.  Na državnem tekmovanju je za 9. razred predpisana izbrana literarna predloga (John Green: Turtles All the Way Down) in spodbuja veselje do branja, razvijanje bralnih zmožnosti ter pisno sporočanje.

Šolsko tekmovanje:: 11. 11. 2021 ob 13.00        Državno tekmovanje: 16. 3. 2022 ob 14.00

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja:

8. razred

1 Jaša Končar     46 / 52
2 Danaja Grošelj     44 / 52
3 Jakob Jurjevec     42 / 52
4 Naja Vatovec Lovše     42 / 52
5 Uršula Stopar     40 / 52
6 Lara Vodnik Koncilja     39 / 52
7 Naomi Tancer     38 / 52
8 Nadja Brunček     37 / 52
9 Sergej Novak     34 / 52
10 Tilen Fink     26 / 52
11 Emma Semec     21 / 52
12 Lučka Rotar     9 / 52

Bronasto priznanje so prejeli Jaša Končar, Danaja Grošelj, Jakob Jurjevec, Naja Vatovec Lovše, Uršula Stopar in Lara Vodnik Koncilja.

9. razred

1 Amadeja Gobec     40 / 50
2 Nika Novak     40 / 50
3 Tinkara Murenc     34 / 50
4 Erika Kotar     30 / 50

Bronasto priznanje sta prejeli Amadeja Gobec in Nika Novak.

Vsem tekmovalcem ter mentorjema Luki Lavrinu in Ireni Kokalj iskreno čestitamo!

Objavljeno: 24 septembra 2019 , Avtor: Luka Lavrin