Tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja 2021/22 (Marijana Sebastijan)

Nazadnje spremenjeno 10.4.2022 , ob 13:03 Urejal: marijana.sebastijan

2. REGIJSKO TEKMOVANJE

Na regijskem tekmovanju je sedem učencev prejelo bronasto priznanje, dva učenca sta se uvrstila na državno tekmovanje, ki bo 7. 5. 2022 v Ljubljani. Iskrene čestitke vsem učencem.

1. ŠOLSKO TEKMOVANJE

Devet učencev naše šole se je uvrstilo na regijsko tekmovanje, ki bo 26. 3. 2022 na OŠ Šmarje – Sap. Iskrene čestitke vsem učencem.

TEKMOVANJE IZ ZNANJA KEMIJE

Tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja je namenjeno učencem 8. in 9. razredov.

Cilji tekmovanja so:

• širjenje in poglabljanje tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju kemije za osnovno šolo,
  • popularizacija kemije,
  • uporaba znanja kemije,
  • primerjanje znanja med učenci,
  • odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za kemijo,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja kemije,
  • ozaveščanje učencev o pomenu razumevanja narave, njenih procesov in zakonitosti ter varovanja narave in naravne dediščine.

Tekmovanje poteka na treh ravneh:

1. Šolsko (izbirno) tekmovanje: 17. 1. 2022 – na regijsko tekmovanje se je uvrstilo osem učencev 8. razredov in ena učenka 9. razreda. Iskrene čestitke vsem učencem.
  2. Regijsko tekmovanje: 26. 3. 2022
  3. Državno tekmovanje: 7. 5. 2022

Priprave na tekmovanje bodo potekale v okviru dodatnega pouka oziroma po dogovoru z učenci.

Objavljeno: 1 septembra 2019 , Avtor: marijana.sebastijan