MŠ in POŠ: PROJEKT PETOŠOLSKA DRUŽENJA (2020-2021)

Nazadnje spremenjeno 26.3.2022 , ob 12:03 Urejal: Nežka Rugelj

Tudi v šolskem letu 2021/2022 bomo nadaljevali s projektom PETOŠOLSKA DRUŽENJA. Predvsem za učence, ki prihajajo iz podružničnih šol, je projekt zelo dobrodošel. Prvo srečanje smo imeli v mesecu septembru, na šolskem krosu, kjer so se učenci že spoznavali med seboj. V začetku oktobra smo petošolci matične šole obiskali učence POŠ Hotič in POŠ Jevnica in spoznali njihovo šolo in kraj. Po petdnevnem skupnem bivanju v šoli v naravi,v Žusterni, pa smo bili že pravi prijatelji. Že nekaj let teče na naši šoli projekt PETOŠOLSKA DRUŽENJA. Tudi v šolskem letu 2020/2021 bomo petošolci s tem nadaljevali. Realizirati bomo skušali naslednje cilje: – spoznavanje učencev med seboj, – dopisovanje petošolcev, – obiskovanje podružničnih šol, – izvajanje skupnih športnih aktivnosti, – spoznavanje matične šole. Nekatere dejavnosti smo že izvedli v LŠN- v Žusterni, kasneje pa načrtujemo druženja po podružničnih šolah in proti koncu šolskega leta tudi na matični šoli. Veliko pa učencem pomeni tudi celoletno dopisovanje z vrstniki.

Tudi v letošnjem šolskem letu teče na šoli projekt z naslovom PETOŠOLSKA DRUŽENJA, v katerem sodelujejo učenci in učiteljice 5. razreda matične šole in vseh podružničnih šol.

Cilji projekta:
– lažji prehod učencev 5. razreda v 6. razred
– druženje in spoznavanje petošolcev matične šole in podružničnih šol
– spoznavanje krajev, šol in prostorov, kjer petošolci obiskujejo šolo
– dopisovanje med učenci
– druženje ob gibanju in igrah

Dejavnosti:
– srečanje in druženje petošolcev v LŠN (16. 9. 2019-20. 9. 2019)
– obisk petošolcev iz MŠ na POŠ Kresnice in POŠ Jevnica
– srečanje in druženje petošolcev podružničnih šol na matični šoli
– celoletno medsebojno dopisovanje

Objavljeno: 21 oktobra 2019 , Avtor: Judita Nemeček