J_1.-3. r_Kulturni dan v Kinodvoru

Nazadnje spremenjeno 20.11.2019 , ob 19:11 Urejal: alenka.zupancic

Učenci prve triade POŠ Jevnica smo se tudi v letošnjem šolskem letu (19. november 2019) odpravili v priljubljeno kulturno ustanovo – kino Kinodvor v Ljubljani. Kinodvor vsako leto v okviru festivala LIFFE tudi za otroke in mladino ponuja kakavostni program animacij ter filmov (Kinobalon) – eno izmed njih smo si izbrali tudi mi, in sicer Loti in izgubljeni zmaji. Dogodivščina prijazne psičke Loti je bila polna nenavadnih domišljijskih presenečenj s čudovito narisanim svetom narave.
Na pot smo se odpravili z vlakom, kar je vsakič prijetno doživetje. V šoli smo nato risanko podoživljali, se o njej pogovarjali ter jo likovno poustvarili v knjižici, ki so jo za nas pripravili v Kinodvoru. Spoznali smo kratko zgodovino nastanka in razvoja projektorjev, podobo kinodvorane ter ostale zanimivosti.

Objavljeno: 20 novembra 2019 , Avtor: ana.terzic