H: Dedek Mraz obiskal Hotič

Nazadnje spremenjeno 24.12.2019 , ob 9:00 Urejal: Maruša Krnc

December – mesec pričakovanj, veselja, radosti, iskric v očeh, tisočerih želja in iskrene sreče, ko se nam izpolni tista tiha, najbolj skrita želja…

POŠ Hotič in vrtec Taček smo tudi letos v sodelovanju s KS Hotič pripravili glasbeno-gledališki večer. Čarobnost veselega decembra in bližajočih se praznikov smo zaradi prostorske stiske pričarali na šolskem igrišču. Šolarji smo na ograjo obesili lampijončke pisanih barv, pod košarkaški koš postavili sceno za gledališko igro ter prižgali svečke na šolskih oknih. Ob zvokih božičnih pesmi se je v ponedeljek, 16. decembra 2019, ob šesti uri zvečer pred šolo zbrala pisana druščina krajanov.  S plesom in petjem so se najprej predstavili naši najmlajši, otroci vrtca Taček. Po velikem aplavzu, ki so si ga zaslužili s svojim nastopom, pa se je prizorišče spremenilo v pravljično deželo, tam nekje daleč, daleč na severu. Presenetimo Božička je bil naslov predstave učencev gledališkega krožka, ki nas je pripeljala do vrhunca večera – prihoda dedka Mraza.

Hvala KS Hotič in g. Matiji Levcu, ker ste napolnili dedkov koš z darili.

Objavljeno: 20 decembra 2019 , Avtor: Maruša Krnc