Projekt PASAVČEK

Nazadnje spremenjeno 20.5.2021 , ob 9:29 Urejal: spela.kovic

V mesecu maju se zaključuje projekt PASAVČEK.

Projekt je bil uspešno izpeljan kljub oteženemu delu in omejitvam zaradi korona virusa.
Izpeljanih je bilo kar nekaj dejavnosti, tokrat na drugačen način, preko videokonferenc in ne v živo, kot smo bili tega vajeni v preteklosti.

Vsi sodelujoči so v začetku meseca tudi oddali svoja letna poročila.
V priponkah si lahko preberemo, kaj vse so učenci s svojimi mentoricami izvajali preko celega   šolskega leta.

ZAKLJUČNO POROČILO MEDNARODNEGA PROJEKTA PASAVČEK (Nina Đorić

Zaključno poročilo PASAVČEK, 1.r. ,POŠ Hotič

OSGradecPSVace-Zibert-1v

Zaključno poročilo PASAVČEK, 2.r , POŠ Hotič

Koordinatorica projekta
Špela Kovič

V mesecu decembru so se učenci in starši 1. triade na OŠ Gradec pridružili spletnemu dogodku preko video povezave ZOOM.
V okviru projekta PASAVČEK smo se povezali s Policijsko postajo Litija.
Policist Hrup nam je pripravil kratko predavanje in zanimive vsebine o varnosti v prometu v zimskem času.
Aktualna pa je bila tudi uporaba pirotehničnih sredstev v prazničnem času ob koncu koledarskega leta.
Na dogodku je bilo prisotnih 57 otrok in staršev, ki so ob koncu zastavljali tudi vprašanja ali nam pripovedovali svoje izkušnje.
Tudi v bodoče si želimo takega dobrega sodelovanja.

Hvala vsem za sodelovanje in za vso tehnično pomoč s strani vodstva šole.

Koordinatorica projekta PASAVČEK
Špela Kovič

VABILO

Spoštovani  starši, otroci in učitelji,

tudi letos se na naši šoli naprej izvaja projekt PASAVČEK.

Vanj je vključenih 9 oddelkov otrok na MŠ in POŠ Vače, POŠ Kresnice in POŠ Hotič. V letu 2020/ 2021  je  torej skupno  126 otrok, ki  so vključeni v projekt.

Drugače se projekt Pasavček  izvaja v Sloveniji od leta 2005, najprej kot mednarodni projekt, v katerem je sodelovalo 14 evropskih držav, finančno pa ga je podprla tudi Evropska Unija; zadnje desetletje pa ga v Sloveniji nadaljujemo in dosegamo izjemne rezultate;

Osnovni namen projekta Pasavček je spodbujanje pravilne in varne vožnje otrok z uporabo otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov;

Projekt se vsako leto strokovno spremlja in razvija ter dopolnjuje orodja in gradiva, vsako leto narašča tudi število vključenih v projektno delo;

Vsako leto v projektu sodeluje od 800 do 1100 vrtčevskih skupin in šolskih oddelkov, kar pomeni 18.000 otrok;

Aktivno je bilo v projekt skupno vključenih skoraj  270.000 otrok, 22.5000 učiteljev in vzgojiteljev, posredno pa še vsaj cca. 250.000 staršev;

Želimo si vašega sodelovanja, saj lahko le s skupnimi  prizadevanji dosežemo večjo varnost otrok.

Kljub nenavadnim časom pa je prometna varnost še kako pomembna problematika, ki ji moramo  nameniti vso pozornost.

Pasavček poročilo POŠ Hotič, 2019-2020

POROČILO POŠ KRESNICE 1 pasavček