7. 2. 2020 – Rastem s knjigo za sedmošolce OŠ Gradec in POŠ Vače

Nazadnje spremenjeno 13.2.2020 , ob 9:11 Urejal: Jana Isoski

Elvis Škorc, genialni štor je knjiga, ki  jo je sedmošolcem letos namenila Javna agencija za knjigo  v okviru projekta Rastem s knjigo. Na podelitvi smo se srečali z avtorico podarjene knjige, priznano mladinsko pisateljico Janjo Vidmar. Spregovorila je o pomenu odkritega dialoga med odraslimi in otroki tudi takrat, ko gre za vprašanja spolnega dozorevanja, stiske  ob ločitvi staršev ali trpinčenja med vrstniki, ki na družbenih omrežjih lahko  brez senzibilnosti družine, vrstnikov in institucij prerašča v stiske, ki resno zamajejo samopodobo posameznika in ga pahnejo v socialno izolacijo.

Resnih tem odraščanja pa se Janja Vidmar tokrat loteva s humorjem, ki glavnemu junaku pomaga, da se vsake toliko časa odmakne od svojih težav, jih pogleda z distance in jim odvzame ostrino. Knjiga je tako kljub teminam, s katerimi je poseljeno mlado Elvisovo življenje, svetla. Je v resnici hvalnica življenju, ki se skozi roman šele pripravlja, da pokuka v naš pisan svet, a ne nepripravljeno, saj je bodoči polbrat poln hudomušnih nasvetov in komentarjev.

Janja Vidmar (https://www.delo.si/kultura/knjiga/brez-pasjanse-kave-in-cokolade-ne-gre-58419.html)

Objavljeno: 12 februarja 2020 , Avtor: Bojana Kotar