OBVESTILO: OŠ Gradec v času pandemije (31. 3. 2020)

Nazadnje spremenjeno 31.3.2020 , ob 15:25 Urejal: alenka.zupancic

Spoštovani učenci in starši,

smo v tretjem tednu zaprtja šol in delo na daljavo je steklo. Hvala vsem, ki ste si vzeli čas, izpolnili anketni vprašalnik in nam sporočili svoje videnje trenutnega poteka izobraževalnega procesa.

Če boste v času zaprtja šol naleteli na kakršnekoli težave, se, prosim, obrnite na nas: najprej na razrednike in učitelje.

Včeraj je MIZŠ objavilo nekaj informacij, ki jih lahko preberete tudi na njihovi spletni strani:

1. Šolskega leta ne bo potrebno podaljševati.
  2. V učilnice se bomo v najboljšem primeru vrnili po prvomajskih praznikih, druga varianta je začetek junija, tretja pa, da se šolsko leto zaključi na daljavo.
  3. Sistem preverjanja znanja, obseg in oblike preverjanja, bo treba prilagoditi. Ko bo sprejeta končna odločitev, boste obveščeni.
  4. Izobraževanje na daljavo sledi potrjenim učnim načrtom, torej je vsebina znana, spremenjena je le oblika dela.
  5. Vprašanja NPZ-jev bodo ta teden dorečena s predstavniki stroke in ravnateljev oz. ravnateljic, državne maturitetne komisije, centra za poklicno izobraževanje (CPI) ter državnega izpitnega centra (RIC). Skladno z navodilom slednjega je bilo za tretje razrede osnovnih šol, kjer NPZ poteka poskusno, tovrstno preverjanje znanja že zaustavljeno.

Damjan Štrus

Ravnatelj