H_ Priznanje župana Občine Litija, g. Francija Rokavca (16. 06. 2020)

Nazadnje spremenjeno 19.6.2020 , ob 10:07 Urejal: alenka.zupancic

V letošnjem letu Podružnična osnovna šola Hotič praznuje 160-letnico šolstva. To je za majhen kraj velik jubilej.

Na občinski praznik, 16. junija 2020, je župan Občine Litija, g. Franci Rokavec, podelil občinsko priznanje ob 160-letnici Podružnične osnovne šole Hotič.

Davnega leta 1860 je takratni župnik g. Franc Stroin oddal staro župnišče za potrebe šolanja otrok. Otrokom iz Hotiča in okoliških krajev ni bilo več potrebno hoditi v šolo na Vače.

Učenka Lučka Rotar (ko je obiskovala 4. razred POŠ Hotič) je v svoji raziskovalni nalogi zapisala:

»Šola v Hotiču je ne glede na svojo starost ustanova, ki je skupaj z učitelji, učenci in lokalno skupnostjo izjemnega pomena za razvoj in napredek. Izšolala je številne generacije učencev, ki danes zavzemajo pomembne položaje v družbi. Ne glede na majhnost šole pa je njena prednost ravno v majhnosti, dinamičnosti, povezanosti in predanosti učiteljev in učencev. Hotiška šola je v svoji stari obleki in bo v svoji novi obleki stičišče znanja, razvoja in napredka

Objavljeno: 18 junija 2020 , Avtor: Elizabeta Bučar