MŠ + POŠ Vače: SOVKO – super kviz (2020 -)

Nazadnje spremenjeno 25.6.2021 , ob 16:42 Urejal: Astrid Žibert

V šolskem letu 2020/21 bomo učitelji naravoslovno-matematičnega aktiva tedensko pripravili vprašanja za učence od 6. do 9. razreda matične šole in POŠ Vače. Vprašanja bodo objavljena na oglasni tabli, učenci pa bodo lahko oddali svoje odgovore v za to namenjeni nabiralnik. Pravilnost odgovorov bomo beležili in ob koncu šolskega leta predstavili rezultate.

Cilji projekta:

• tedenska priprava vprašanj s področja naravoslovja, tehnike, računalništva, logike in matematike  skozi celotno šolsko leto,
  • organizacija internega tekmovanja – reševanje tedenskih nalog s pomočjo spleta, literature v knjižnici … s strani učencev od 6. do 9. razreda MŠ in POŠ Vače,
  • predstavitev rezultatov in razglasitev zmagovalcev ob koncu šolskega leta.

POROČILO O IZVEDBI PROJEKTA

Projekt je nemoteno potekal v septembru in oktobru. Učenci so pridno reševali zastavljene naloge. Med delom na daljavo smo postavljanje vprašanj prekinili, saj je bila vrnitev v šolske klopi precej negotova. V marcu pa smo se odločili, da zastavljanje vprašanj preselimo na splet, v okolje Teams. Učenci so lahko na ta način odgovarjali na vprašanja do konca maja. Sodelovalo je kar nekaj učencev, a nagrado si je prislužil je eden.

Objavljeno: 28 avgusta 2020 , Avtor: Astrid Žibert