Tekmovanje iz znanja planinstva Mladina in gore

Nazadnje spremenjeno 15.8.2022 , ob 12:25 Urejal: maja.bregar

Šolsko športno tekmovanje iz znanja planinstva Mladina in gore je ekipno tekmovanje, namenjeno osnovnošolcem od 6. do 9. razreda. Mladi tekmujejo v znanju, veščinah in izkušnjah z vseh področij in oblik planinskega delovanja. Regijsko tekmovanje bo potekalo v soboto, 7. novembra 2020, na OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja Črnuče. 32. državno tekmovanje pa bo v soboto, 23. januarja 2021, na OŠ Gradec v Litiji.

ZARADI POSEBNIH RAZMER REGIJSKO IN DRŽAVNO TEKMOVANJE MLADINA IN GORE ODPADETA.

32. državno tekmovanje Mladina in gore bo potekalo 9. 4. 2022 na Osnovni šoli Gradec.

Ekipi Planinski mulci in Graške planike se že pospešeno pripravljajo.

Končno smo dočakali 32. tekmovanje Mladina in gore, ki je potekalo na naši šoli v organizaciji Planinske zveze Slovenije, Planinskega društva Litija in Osnovne šole Gradec. Pred tekmovanjem smo na OŠ Gradec izvedli likovni natečaj, kjer so učenci izdelali logotip 32. državnega tekmovanja. Zmagovalni logotip, ki krasi tudi naše majice, je delo učenke Asje Kranjc.

Na 32. državnem tekmovanju je tekmovalo 32 osnovnošolskih ekip in 11 srednješolskih ekip. Osnovnošolsko ekipo so sestavljali štirje, trije ali dva člana, srednješolsko pa dva člana.  Osnovnošolci so najprej pisali test, nato pa se je šest najboljših ekip pomerilo v finalnem kvizu. Srednješolci pa so pisali dva testa. Zmagovalka  32. državnega tekmovanja je osnovnošolska ekipa Nanoške zveri in srednješolska ekipa Gorski kuri.

Ekipa OŠ Gradec, Planinski mulci, ki jo sestavljajo: Vita Viktorija Jere, Ana Marija Jere, Vida Lia Rutar in Gašper Šef, je osvojila odlično tretje mesto. Iskrene čestitke!

Pohvale tudi vsem drugim tekmovalcem.

Rezultati osnovnošolskega tekmovanja:

NAJBOLJŠE POD NANOSOM

PD PODNANOS

MIHA BOŽIČ

Utrip tekmovanja si lahko ogledate tu.

OŠ Gradec je zahvaljuje vsem nadzornikom, pomočnikom in sodelavcem za izvrstno opravljeno delo.

Najlepše se zahvaljujemo tudi donatorjem, ki so prispevali darila za tekmovalce in mentorje:

• Me-Jan
  • Predilnica Litija
  • Makplast
  • Pino gradbeni inženiring
  • Toneli
  • Dobravec dimnikarstvo Dobrdim
  • Rudi Turs
  • Palva
  • Pustolovski park Geoss
  • Kavarna in okrepčevalnica Pri Mostu
  • Agrolit
  • Razvojni center Srca Slovenije
  • Turistično društvo Litija
  • Nexhat Kavaja
  • Pekarna Pečjak
  • Impuls Domžale

Ekipa OŠ Gradec, Planinski mulci, ki jo sestavljajo: Vita Viktorija Jere, Ana Marija Jere, Vida Lia Rutar in Gašper Šef, je za osvojeno tretje mesto na 32. državnem tekmovanju Mladina in gore prejela nagradni tabor v Bavšici. Nagradni tabor je potekal od 31. 7. do 6. 8. 2022. Planinski mulci so na taboru zeloooo uživali, zato so si obljubili, da se bodo tudi to šolsko leto pridno učili za tekmovanje.

33. osnovnošolsko tekmovanje Mladina in gore

Regijsko osnovnošolsko tekmovanje Mladina in gore bo potekalo v soboto, 5. novembra 2022 na OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja Črnuče, PD Črnuče.

V kolikor zbere ekipa na tekmovanju dovolj točk, se uvrsti na državno tekmovanje.

33. državno tekmovanje iz znanja planinstva Mladina in gore bo potekalo v soboto, 21. januarja 2023, v Postojni.

Objavljeno: 5 novembra 2020 , Avtor: maja.bregar