Tekmovanje iz znanja prve pomoči (2020/2021)

Nazadnje spremenjeno 16.11.2020 , ob 10:30 Urejal:

Tekmovanje iz znanja prve pomoči je namenjeno učencem od 7. do 9. razreda.
Učenci se na tekmovanje pripravljajo v okviru interesne dejavnosti, ki poteka v tečajni obliki od januarja do marca.

Namen in cilji
Učenci:
– spoznajo, da je zdravje vrednota, ki vpliva na kakovost življenja,
– spoznajo pomen lastne odgovornosti za določena ravnanja in vedenja,
– si pridobivajo osnove teoretičnega in praktičnega znanja prve pomoči, da lahko pomagajo sebi in drugim ob nesrečah, nezgodah in nenadnih boleznih,
– spoznajo nezgodne situacije, v katerih je življenje zaradi poškodb in bolezni neposredno ogroženo, in se naučijo osnov pravilnega ukrepanja,
– si izoblikujejo preventivno miselnost ter se naučijo ukrepov za preprečevanje nezgodnih situacij.

Najprej učenci svoje znanje pokažejo na občinskem tekmovanju, kjer tekmujejo ekipno. V mesecu marcu v šoli rešijo teoretični del tekmovanja o temah prve pomoči ter test o zgodovini in pomenu Rdečega križa, nato imajo v prostorih občine Litija še praktični del, kjer morajo pokazati, kako bi uporabili svoje znanje o prvi pomoči v različnih zaigranih situacijah.

Najboljše ekipe iz občine se uvrstijo na regijsko tekmovanje.

Vsi učenci, ki sodelujejo na občinskem tekmovanju, gredo za nagrado na izlet na Debeli rtič (v mesecu maju), kjer si ogledajo ali pa celo tekmujejo na državnem tekmovanju.

V preteklem šolskem letu tekmovanje ni bilo realizirano zaradi epidemije koronavirusa. Kako bo s tekmovanjem v tem šolskem letu, zaenkrat še nimamo informacij.

Objavljeno: 11 novembra 2020 , Avtor: Ines Štaut