MŠ_1. triada: Pravilna uporaba šolske torbe

Nazadnje spremenjeno 19.2.2021 , ob 5:56 Urejal: Tatjana Gombač

Učenci v 1. triade matične šole smo se udeležili delavnice o pravilni uporabi šolske torbe.
Študentka Kim nam je predstavila, kako naj šolsko torbo pravilno nosimo na ramah ali pa vlečemo oz. potiskamo na koleščkih. Ugotovili smo, da nismo vedno prijazni do naše hrbtenice, zato smo hitro popravili svoje napake. Tretješolci smo zbrano pregledali zgibanko o nasvetih zgibanka-torba in sklenili, da bodo naše torbe odslej bolj urejene. Vzeli smo si čas za premislek, da si bomo zapisali, na kaj še moramo biti pozorni in kaj smo se novega naučili.

Všeč mi je, ker vem, kako pravilno zložiti stvari v torbo in zapeti paščke. Malo smešno je bilo,
kako pravilno peljati torbo na koleščkih. Zloženka je zelo dobra. (Julija)

Moja torba je bila večkrat pretežka, še vedno je kdaj, ampak manj. Kim je dobro razlagala, ful prijazna. (Brina)

Večkrat me je bolel hrbet, ko sem se doma ulegel na kavč. Zdaj me ne boli več. Dobra razlaga. (Nal)

Ful mi je bilo všeč, ker zdaj nimam več pretežke torbe in je pospravljena. (Neža)

Zdaj vem, kako pravilno zlagati stvari v torbo: najprej velike in težje, potem manjše. (Nadja)

Všeč mi je, kar je pokazala. Včasih me je bolela roka, ko sem vlekla torbo na koleščkih.
Zdaj menjam roke in je bolje. (Nika)

Fino je bilo, da mi je popravila naramnice. Mojo torbo zdaj lažje nesem, ni več tako težka
in si ne kvarim hrbta. (Tarik)

Naučila sem se, kako torbo pravilno dati na rame in jo nositi. (Ela T.)

Všeč mi je, da vem, kako pravilno peljati torbo, ker je lažje. Dobro je bilo tudi, da smo tehtali torbe. (Ela J.)

Meni je Kim popravila naramnice, da torbo lažje nosim in vem, kako mora biti na ramah. (Clara)

Fotografije: Sandra Železnik, Nives Koželj in Tatjana Gombač

Objavljeno: 12 februarja 2021 , Avtor: Tatjana Gombač