H_Utrinki iz OPB

Nazadnje spremenjeno 24.5.2021 , ob 10:29 Urejal:

UTRINKI IZ OPB POŠ HOTIČ, maj 2021

1. maj je svetovni dan čebel.

Ker imamo v bližini šole lep čebelnjak, smo si ogledali, kako dejavne so čebele v sončnem vremenu. Pred šolo imamo tudi lep travnik, ki še ni pokošen. Otroci vedo, da letos čebelarji pozivajo kmetovalce, ki kosijo travnike, naj pustijo travo in cvetoče travnike  čim dlje nepokošene, da imajo čebele dovolj možnosti za svojo pašo.

1. maj je mednarodni dan ogroženih vrst živali.

Na  šolskem igrišču so učenci po pogovoru in ogledu  slik vsak zase narisali ogroženo žival, ki je vsakemu izmed njih najljubša.

Uredili smo zopet šolski vrtiček. Jagode so v polnem razcvetu, posadili smo nekaj cvetočih rastlin.

S pomočjo našega hišnika Tomaža smo uredili tudi del vrta, kjer so zasajene maline, ki se lepo razraščajo.

Se že veselimo vseh dobrot, ko bodo zrasle in dozorele.

Učitelja OPB

Nekaj utrinkov našega preživljanja popoldnevov v naravi in na  šolskem dvorišču.

Pred čebelnjakom.

Cvetoči travnik pred šolo

Petošolke so narisale risa, ki je zelo ogrožen v Sloveniji.

Vsak učenec je izbral svojo ogroženo žival in jo upodobil na dvorišču.

Dekleta rada priskočijo na pomoč pri sajenju in skrbi za naš vrtiček.

Jagodnjak.

Tu pa rastejo naše maline.

Objavljeno: 23 maja 2021 , Avtor: spela.kovic