S tačko v roki, šolskim dogodivščinam naproti

Avtor: | 27. 11. 2023 | Projekti

V projekt S tačko v roki, šolskim dogodivščinam naproti vključujemo terapevtsko psičko Lindo. Tako sodelujemo z društvom Tačke pomagačke, Linda in njena skrbnica Maja Bregar pa sta vključeni v mrežo Šolski pes. Z vključevanjem psičke v obvezni in razširjeni program želimo omogočiti: zanimivo opismenjevanje, branje in pridobivanje drugih znanj, izboljšati medosebne odnose, oblikovati primeren odnos do živali, zvišati motivacijo za šolsko delo in odpravljati stiske.

Foto: Maja Lesar

Pred prihodom v šolo Linda opravi veterinarski pregled.

V mirni sobi Linda pozorno posluša branje, med poslušanjem pa prejme veliko nežnosti.

Linda skrbno spremlja delo učenke. Po delu sledi izvajanje trikcev.

Drugošolci se učijo, kako pobrati “kakce”.

Danes, 27. 11. 2023, so učenci spoznali terapevtsko psičko Lindo. Njena vodnica jih je poučila, kako ravnamo s psom in ob psu. Vsak učenec je poskrbel za potrebe psičke Linde.