MŠ_Vodni dan

Nazadnje spremenjeno 24.6.2021 , ob 13:58 Urejal: alenka.zupancic

V torek, 22. 6. 2021, smo se v popoldanskem času še zadnjič podružili, predno vsi skupaj zaplujemo v brezskrbne počitniške dni. Dogodki, povezani s projektom VODNA ŠOLA, so se začeli že zjutraj s pripravami na prireditev, pri kateri so pomagali učenci in zaposleni. Tekom dopoldneva smo s KSP Litija opravili vzorčenje vode v naši šolski jedilnici in prilepili certifikat, ki spodbuja pitje vode iz pipe.
Nadaljevalo se je z druženjem na šolskem igrišču, kjer smo si ogledali razstavo fotografiji, se učili na delavnicah, zabavali ob glasbi pod vodno pršilko, lovili srečo na srečelovu in izbirali med različnimi izdelki. KSP Litija je poskrbela za osveščenost, kako ravnati z odpadnimi olji, Vodna agencija pa je demonstrirala čiščenje voda.

Tudi za prigrizek in okrepčilo je bilo poskrbljeno.

Obiskala nas je koordinatorica projekta Vodna šola za Slovenijo, ga. Tanja Bordon, in pohvalila dogodek kot primer dobre prakse.

Zahvala vsem učencem, učiteljem in staršem ter ostalim obiskovalcem, ki ste s prispevki, z donacijo igrač in nakupom prispevali, da je dogodek dobil svoj pomen. Bidoni, ki so jih učenci prejeli, pa bodo služili namenu tudi v prihodnje.

Želimo vam lepe počitniške dni in se snidemo spet jeseni.

IMG_20210622_181803
Objavljeno: 24 junija 2021 , Avtor: Anita Mikša