RADOVEDNI VALVASOR 2021/2022

Nazadnje spremenjeno 25.7.2022 , ob 12:41 Urejal: Anita Mirjanić

V letošnjem šolskem letu smo spozna življenje in delo polihistorja Janeza Vajkarda Valvasorja.

Cilje, katere smo dosegli:

• Učenci so v okviru posameznih področij (naravoslovje, zgodovina, umetnost, etnologija, statistika in geografija) spoznali življenje in delo polihistorja Valvasorja in njegovo knjigo Slava vojvodine Kranjske.
  • Učenci so spoznali slikovite in natančne opise vasi, krajev in mest, številne naravne in kulturne znamenitosti, opise prebivalcev in njihove navade, šege, vraže in zanimivosti, zgodovinska dejstva in dogodke, ki so zaznamovali skupno narodovo preteklost.
  • Učenci so spoznali, da je Slava vojvodine Kranjske najobsežnejše in najtemeljitejše delo o naših krajih in naših prednikih, da v svetovnem merilu sodi med najboljša znanstvena dela iz tega obdobja in da krepi zavest o povezanosti slovenskega naroda.

Projekt se je zaključil maja 2022, ko je bila tudi prireditev OŠ Gradec poje na temo Radovedni Valvasor.

V avli šole je bila postavljena razstava Radovedni Valvasor.

Objavljeno: 21 septembra 2021 , Avtor: Anita Mirjanić