DVE ZLATI PRIZNANJI NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU IZ LOGIKE

Nazadnje spremenjeno 1.11.2021 , ob 11:03 Urejal: alenka.zupancic

DVE ZLATI PRIZNANJI NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU IZ LOGIKE

V soboto, 16. 10. 2021, so štirje učenci 7. razredov naše šole sodelovali na državnem tekmovanju iz logike. Tekmovanje je potekalo na OŠ Šmartno, učenci pa so reševali štiri naloge, med njimi tudi to:

Po brodolomu pristaneš na zanimivem otoku. Njegovi prebivalci imajo modre, zelene ali rjave oči. Tisti z rjavimi vedno lažejo, tisti z modrimi ali zelenimi pa govorijo resnico. Vsi otočani so izvrstni logiki. Srečaš pet otočanov (Agu, Begu, Cegu, Degu in Egu) in prisluhneš njihovim pogovorom.

Cegu reče Degu: Ali imaš ti modre oči ali je moja izjava neresnična.

Degu reče Egu: Agu je edini z zelenimi očmi in ti imaš rjave oči.

Begu reče Agu: Če imaš ti zelene oči, potem ima natanko en izmed nas modre oči.

Kakšne oči imajo prebivalci?

Vsi štirje učenci so se reševanja naloge dobro lotili, zelo uspešna pri reševanju zgoraj omenjene in ostalih nalog pa sta bila MIA MOČILNIKAR in JERNEJ BREGAR, ki sta na državnem tekmovanju osvojila ZLATO priznanje.

Iskrene čestitke!

Istočasno je potekalo tudi regijsko tekmovanje za učence 8. in 9. razredov. Izmed petih učencev naše šole se je na državno tekmovanje uvrstil Jaša Končar. Želimo mu veliko znanja in uspeha!

Objavljeno: 31 oktobra 2021 , Avtor: Nežka Rugelj