Vabilo: Foniraj-zbiralna akcija odpadnih mobilnih telefonov

Nazadnje spremenjeno 5.3.2022 , ob 18:11 Urejal: Anja Knežević

Osnovna šola Gradec se je povezala s podjetjem Blok d.o.o. z namenom spodbujati trajnostno ravnanje z odpadki, razširiti zavedanje o pomenu reciklaže odpadne električne in elektronske opreme (OEEO) ter na lokalni ravni pomagati pri uresničevanju Agende 2030.

V ta namen bomo na vseh enotah OŠ Gradec (matični šoli in vseh podružničnih šolah) v februarju 2022 izpeljali zbiralno akcijo odpadnih mobilnih telefonov. Odpadne mobilne telefone lahko oddate v za to namenjene in označene zaboje oziroma za dodatne informacije kontaktirate koordinatorja na posamezni enoti:

  • matična šola: Urška Pišek
  • POŠ Vače: Aleš Strnad
  • POŠ Hotič: Nika Koprivnikar
  • POŠ Kresnice: Mojca Vidic
  • POŠ Jevnica: Tanja Vesel

Za zbrano maso odpadnih mobilnih telefonov bomo na šoli prejeli finančna sredstva, namenjena našemu šolskemu skladu (2 € za 1 kg). Zbrana finančna sredstva bodo porabljena za naše učence.

Kasnejši reciklažni postopek se bo začel z odstranitvijo baterije, ki predstavlja nevarni odpadek, in nadaljeval z mehansko predelavo. Telefoni ne bodo namenjeni nadaljnji uporabi. V zbiralni akciji bomo sprejemali tudi poškodovane telefone.

Več informacij bo predstavljenih na spletni strani Foniraj.si – Doniraj svoj telefon

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za sodelovanje in vas lepo vas pozdravljamo.

 

Objavljeno: 31 januarja 2022 , Avtor: Anja Knežević